ارتش سوریه برای عملیات در حلب آماده می شود

ارتش سوریه برای عملیات در حلب آماده می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

منابع دولتی سوریه از آماده سازی یک عملیات نظامی علیه گروههای مسلح شورشی در استان حلب خبر می دهند. به گزارش رویترز و به نقل از منابع دولتی سوریه، ارتش

آگهی

منابع دولتی سوریه از آماده سازی یک عملیات نظامی علیه گروههای مسلح شورشی در استان حلب خبر می دهند. به گزارش رویترز و به نقل از منابع دولتی سوریه، ارتش این کشور قصد دارد به همراه نیروهای ایرانی و حزب الله حاضر در سوریه و با حمایت جنگنده های روسی، عملیاتی را علیه گروههای مسلح شورشی این منطقه صورت دهد.

ارتش سوریه می گوید از زمانی که روسیه اقدام به بمباران مواضع گروههای مسلح در این کشور کرده است، نیروهای وفادار به رئیس جمهوری سوریه در مناطق شرقی پیشروی کرده اند. رویترز به نقل از منابع دولتی سوریه که نخواسته اند نامشان فاش شود از ورود هزاران نیروی نظامی ایرانی به سوریه جهت کمک به ارتش این کشور خبر داده است. در روزهای اخیر، اخباری مبنی بر کشته شدن چند تن از اعضای سپاه پاسداران در سوریه منتشر شد که از آن جمله می توان به خبر کشته شدن حسین همدانی، یکی از فرماندهان سپاه در جنوب شرقی حلب اشاره کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز سه شنبه، با تاکید بر ادامۀ عملیات نظامی در سوریه، در پاسخ به سوالی در مورد اهداف این بمباران ها گفت: «ما از امریکایی ها خواسته بودیم در سطح نظامی با ما همکاری کنند و مشخصات مواضع گروههایی را که صد در صد تروریست شناخته شده اند، به ما بدهند اما پاسخ آنها منفی بود. آنها گفتند آمادۀ همکاری با ما نیستند. بعد از آن بود که از آنها خواستیم به ما بگویند چه مناطقی را نباید بمباران کنیم؟ آنها هیچ پاسخی ندادند، انتظار داشتید که ما چکار کنیم؟»

گروه دولت اسلامی، داعش در پاسخ به این حملات، در یک پیام صوتی که روی شبکه های اینترنتی قرار داده، اعضای این گروه را به «نبرد مقدس» علیه آمریکا و روسیه فراخوانده است. روسیه از اواخر ماه سپتامبر اقدام به بمباران مواضع گروههای مسلح در سوریه کرده است.

آمریکا و برخی از کشورهای غربی می گویند این بمباران ها در حمایت از بشار اسد، رئیس جمهوری این کشور صورت می گیرد و هدف از این بمباران ها را سرکوب گروههای مسلح ضد دولتی می دانند. روسیه در پاسخ عنوان کرده است که به درخواست دولت سوریه جنگنده های خود را در این کشور مستقر کرده و تاکید می کند مواضع گروههای تروریستی از جمله داعش را هدف حملات هوایی خود قرار داده است.

همزمان با انتشار این پیام، محمد العدنانی، سخنگوی داعش نیز خبر مرگ فاضل احمد الحیالی، مرد شمارۀ دو داعش در نتیجۀ بمباران مواضع این گروه در ماه اوت توسط جنگنده های آمریکایی را تایید کرده است. ارتش آمریکا مرگ یکی از مهمترین فرماندهان گروه دولت اسلامی را که با نام ابی معتزالقریشی نیز شناخته می شد، یک پیروزی بزرگ در نبرد با تروریسم خوانده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: یک نظامی ایرانی در حمله هوایی اسرائیل به سوریه کشته شد

دادگاه فرانسه حکم بازداشت بین‌المللی بشار اسد را صادر کرد