دیوان بین المللی کیفری در مورد تنش اوستیای جنوبی تحقیق می کند

دیوان بین المللی کیفری در مورد تنش اوستیای جنوبی تحقیق می کند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دادستان دیوان بین المللی کیفری درخواست تحقیقات در مورد تنش میان روسیه و گرجستان را بر سر منطقۀ اوستیای جنوبی ارائه کرد. در اوت ۲۰۰۸، جنگی میان

آگهی

دادستان دیوان بین المللی کیفری درخواست تحقیقات در مورد تنش میان روسیه و گرجستان را بر سر منطقۀ اوستیای جنوبی ارائه کرد. در اوت ۲۰۰۸، جنگی میان استقلال طلبان اوستیای جنوبی و نیروهای گرجی درگرفت و روسیه نیز به حمایت از جدایی طلبان ، نیروهای نظامی خود را وارد منطقۀ مورد مناقشه کرد.

فاتو بنسودا، دادستان این مرجع کیفری بین المللی با اشاره به تخریب مناطق مسکونی، غارت و اجبار ساکنان گرجی تبار به ترک این منطقه، و با بیان اینکه در مدت این تنش، جنایات جنگی در این منطقه رخ داده، خواستار صدور مجوز برای آغاز تحقیقات در این زمینه شده است.

در طول این جنگ که یک ماه به طول انجامید، و بر اساس آمار مختلف، بین ۵۰ تا ۱۱۳ غیرنظامی از میان گرجی تبارها جان خود را از دست داده و بیش از ۱۳ هزار نفر نیز مجبور به ترک خانه های خود در این منطقه بویژه در شهر چخینوالی شدند.

بیش از ۵۰۰۰ منزل مسکونی نیز در این مناطق تخریب شد.

نیروهای روسیه روز هجدهم اوت ۲۰۰۸ خروج از این منطقه را آغاز کردند اما پس از آن، دیمیتری مدودف، رئیس جمهوری وقت روسیه استقلال یکسویۀ جمهوری اوستیای جنوبی را به رسمیت شناخت. سازمان ملل و اتحادیۀ اروپا استقلال اوستیای جنوبی را به رسمیت نمی شناسند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا با داروهای کاهش وزن، افکار خودکشی به سر می‌زند؛ آژانس دارویی اروپا نتیجه تحقیقات را منتشر کرد

چرا فضا به محیط ایده‌آل برای تحقیق در مورد بیماری سرطان تبدیل شده است؟

قدرت درک زبان؛ ️سگ‌ها از کلمات ما چه می‌فهمند؟