عفو بین الملل، یگان های مدافع خلق در سوریه را به جنایات جنگی متهم کرد

عفو بین الملل، یگان های مدافع خلق در سوریه را به جنایات جنگی متهم کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سازمان عفو بین الملل یگان های مدافع خلق در سوریه را به جنایت جنگی متهم کرده است. در این گزارش که روز سه شنبه، سیزدهم اکتبر منتشر شده، آمده است: « در

آگهی

سازمان عفو بین الملل یگان های مدافع خلق در سوریه را به جنایت جنگی متهم کرده است.

در این گزارش که روز سه شنبه، سیزدهم اکتبر منتشر شده، آمده است: « در مناطقی که به کنترل شاخۀ نظامی حزب اتحاد دموکراتیک کرد در شمال سوریه درآمده است، شهروندان غیرنظامی عرب مجبور به مهاجرت اجباری شده اند و خانه های آنها نیز تخریب شده است.»

بر اساس این گزارش، یگان های مدافع خلق که مناطقی مانند حسکه و کوبانی را از اختیار داعش خارج ساخته اند، ساکنان عرب مظنون به همکاری با این گروه را در بیش از ۱۴ روستا تحت آزار و اذیت قرار داده اند.

عفو بین الملل می گوید مشاهدات مناطق تخریب شده نشان می دهد که خانه های ویران شده نمی تواند حاصل بمباران یا جنگ علیه اعضای داعش باشد.

این سازمان غیردولتی از اظهارات ۳۷ نفر از اهالی این مناطق به عنوان شاهد در این گزارش خود استفاده کرده است.

سخنگوی یگان های مدافع خلق در سوریه این گزارش را نادرست خوانده و موارد مطرح شده توسط عفو بین الملل را رد کرده است. سیوان ابراهیم، سخنگوی این حزب می گوید مستنداتی که این سازمان به آن اتکا کرده به شکل گسترده نبوده و اتفاقات منفردی است که در برخی از مناطق به شکل محدود صورت گرفته است.

شاخۀ نظامی حزب اتحاد دموکراتیک کرد در شمال سوریه یکی از گروههای مسلحی است که به یکی از متحدان آمریکا در ائتلاف سرکوب داعش تبدیل شده است. یگان های مدافع خلق به عنوان مؤثرترین نیروی زمینی در این منطقه علیه داعش شناخته می شوند و آزادسازی کوبانی یکی از موفقیت های شاخۀ نظامی این حزب بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا ۵۰ تن سلاح به گروههای مسلح در شمال سوریه تحویل داد

اتحادیه اروپا خواهان تعامل با روسیه است

اروپا خواهان برکناری فوری بشار اسد نیست