آمریکا ۵۰ تن سلاح به گروههای مسلح در شمال سوریه تحویل داد

آمریکا ۵۰ تن سلاح به گروههای مسلح در شمال سوریه تحویل داد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آمریکا اقدام به پرتاب سلاح با چتر برای «گروههای مسلح عربی» کرده است که با داعش در سوریه می جنگند. به گزارش منابع دولتی آمریکا، ۵۰ تن سلاح نارنجک،

آگهی

آمریکا اقدام به پرتاب سلاح با چتر برای «گروههای مسلح عربی» کرده است که با داعش در سوریه می جنگند. به گزارش منابع دولتی آمریکا، ۵۰ تن سلاح نارنجک، خمپاره و گلوله به مناطقی در شمال سوریه پرتاب شده تا این «گروههای عرب سوریه» بتوانند به جنگ خود علیه داعش ادامه بدهند. این اقدام آمریکا با دومین هفته از بمباران مواضع گروههای مسلح و تروریستی در سوریه توسط جنگنده های روسی همزمان شده است.

به گفتۀ سخنگوی ائتلاف بین المللی علیه داعش، این سلاح ها در قالب ۱۱۲ بسته از طریق هوا در «حسکه» که تحت کنترل گروههای مسلح عربی در شمال سوریه است، پرتاب شده اند. به گفتۀ ژنرال استیو وارن، این گروهها از سوی ایالات متحدۀ آمریکا شناسایی و تأیید شده اند.

این اقدام آمریکا با انتشار ویدئویی از سوی رهبر جبهۀ النصره همزمان شده است. ابومحمد غلانی، رهبر جبهۀ النصره در این ویدئو که به روی شبکۀ یوتیوب قرار گرفته، از اعضای این گروه خواسته بر حملات خود علیه طرفداران بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه بیافزایند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، رهبر شاخۀ القاعده در سوریه با اشاره به حملات جنگنده های روسیه به «مواضع سنی ها» تأکید کرده است این گروه با شدت بیشتری به «مناطق علوی نشین» حمله خواهد کرد.

مواضع جبهۀ النصره که یکی از گروههای سلفی در سوریه است، در روزهای گذشته از اهداف بمباران جنگنده های روسی بوده است. در عین حال، منابع دولتی می گویند این بمباران ها موجب پیشروی نیروهای دولتی و طرفدار بشار اسد در مناطقی از لاذقیه و حما شده است. به گفتۀ ارتش سوریه، نیروهای دولتی توانسته اند چند روستا در استان لاذقیه را از اختیار گروههای مسلح خارج کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

۳ عضو کنگره آمریکا به منطقه تحت کنترل شورشیان سوریه سفر کردند

۲۲ سرباز آمریکایی در سقوط بالگرد در سوریه زخمی شدند

دست‌کم سه جنگجوی داعش در حمله نیروهای آمریکا به شمال سوریه کشته شدند