Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

احزاب ترکیه گردهمایی های انتخاباتی را موقتاً متوقف می کنند

احزاب ترکیه گردهمایی های انتخاباتی را موقتاً متوقف می کنند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی حملات انتحاری در آنکارا که منجر به مرگ دست کم ۹۷ نفر شد، حزب عدالت و توسعه روز دوشنبه از توقف تجمعات تبلیغاتی خود تا روز جمعه خبر داد. به گفتۀ

آگهی

در پی حملات انتحاری در آنکارا که منجر به مرگ دست کم ۹۷ نفر شد، حزب عدالت و توسعه روز دوشنبه از توقف تجمعات تبلیغاتی خود تا روز جمعه خبر داد. به گفتۀ سخنگوی این حزب، برنامه های تبلیغاتی حزب عدالت و توسعه از روز جمعه به بعد با شعار «اتحاد علیه تروریسم» از سرگرفته خواهد شد.

عمر چلیک، سخنگوی این حزب ضمن بیان این مطلب افزود: «رئیس ما و همچنین نخست وزیر قصد ندارند تا روز جمعه هیچ گردهمایی ای برگزار کنند. از روز جمعه به بعد نیز تجمعات این برای تبلیغات انتخاباتی نخواهد بود بلکه این حزب برای برادری، مبارزه علیه تروریسم و اتحاد گردهمایی های خود را برگزار خواهد کرد.»

حزب دموکراتیک خلق ها که مدافع حقوق کردها در ترکیه است، با وجود مخالفت خود با سیاست های حزب حاکم، همزمان اعلام کرده است تجمعات انتخاباتی خود را متوقف می کند.

صلاح الدین دمیرتاش، رهبر این حزب می گوید: «این تصمیم دلایل امنیتی ندارد. نمی توانیم در چنین فضای غمباری تجمعات انتخاباتی برگزار کنیم. ما می توانیم ضریب امنیتی را برای این گردهمآیی ها بالا ببریم اما زندگی و امنیت این مردم به عنوان یک انسان بیشتر از تجمعات و تبلیغات انتخاباتی برایمان مهم است.»

حزب چپ گرای جمهوریخواه خلق که یکی از مهمترین احزاب این کشور است هنوز در این باره اظهار نظری نکرده است.

با وجود متوقف شدن تجمعات تبلیغاتی و انتخاباتی توسط برخی از احزاب، در بسیاری از شهرهای جنوبی این کشور از جمله دیاربکر، اعتراض ها علیه دولت اردوغان روز دوشنبه نیز ادامه یافت. پلیس برای متفرق کردن معترضان از گلوله های پلاستیکی و گاز اشک آور استفاده کرده است.

اعتراضات کردهای ترکیه به سیاست های دولت این کشور از روز شنبه و در پی حملات انتحاری در آنکارا افزایش یافته است. بر اساس آمار رسمی اعلام شده از سوی نخست وزیری ترکیه، ۹۷ نفر در این انفجارها جان خود را از دست داده اند اما حزب دموکراتیک خلق ها می گوید ۱۲۸ نفر قربانی این دو حملۀ انتحاری شده اند.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجارها را به عهده نگرفته اما دولت ترکیه داعش را به عنوان مظنون شمارۀ یک این دو حملۀ انتحاری معرفی می کند. دو حزب پ.کا.کا و همچنین جبهۀ انقلابی آزادیبخش خلق ها از دیگر گروهایی هستند که دولت به عنوان مظنون در این عملیات انتحاری از آنها نام می برد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تاثیر حملات آنکارا بر انتخابات ترکیه

خشم پزشکان و وکلای ترکیه از انفجارهای روز شنبه در آنکارا

ترکیه به شناسایی عامل حمله آنکارا نزدیک شده است