Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

احتمال مرگ جهادگرایان فرانسوی بر اثر حملات فرانسه در سوریه

احتمال مرگ جهادگرایان فرانسوی بر اثر حملات فرانسه در سوریه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اخبار تأیید نشده از کشته شدن جهادگرایان فرانسوی بر اثر حملات هوایی فرانسه به یک اردوگاه نظامی در سوریه حکایت دارد. به گزارش برخی از رسانه ها، هیئت

آگهی

اخبار تأیید نشده از کشته شدن جهادگرایان فرانسوی بر اثر حملات هوایی فرانسه به یک اردوگاه نظامی در سوریه حکایت دارد. به گزارش برخی از رسانه ها، هیئت همراه مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه، در اردن این خبر را اعلام کرده اما وزارت دفاع فرانسه از تأیید یا تکذیب آن خودداری کرده است.

در عین حال، نخست وزیر فرانسه در واکنش به این خبر به خبرنگاران گفت: «ما به محض اینکه از برنامه ریزی برای اقدامات تروریستی در سوریه آگاه شویم، وارد عمل خواهیم شد. حملات ما به داعش در چارچوب دفاع مشروع از خودمان است، و ما حمله به این اردوگاههای تروریست پرور را بی اعتنا به ملیت تروریستها ادامه خواهیم داد.»

در تحولی دیگر، مقامات عراقی از کشته شدن تعدادی از فرماندهان بلندپایه داعش در جریان حملات هوایی نیروهای دولتی به یک کاروان خودرو خبر می دهند. ارتش عراق در بیانیه ای که روز یکشنبه منتشر کرده می گوید ابوبکر بغدادی، رهبر داعش بعد از این حمله با خودرویی از محل بمباران گریخته و هنوز از سرنوشت وی خبری در دست نیست.

حملات هوایی اخیر با همکاری نزدیک دستگاههای اطلاعاتی عراق، نیروی هوایی این کشور و مشاوران نظامی ائتلاف سرکوب داعش به رهبری آمریکا صورت گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است

سوریه: اسرائیل از جولان به چند نقطه در حومه دمشق حمله کرد

فرمانده اطلاعات سپاه قدس در سوریه و معاونش در حمله هوایی اسرائیل به دمشق کشته شدند