احتمال مرگ جهادگرایان فرانسوی بر اثر حملات فرانسه در سوریه

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
احتمال مرگ جهادگرایان فرانسوی بر اثر حملات فرانسه در سوریه

اخبار تأیید نشده از کشته شدن جهادگرایان فرانسوی بر اثر حملات هوایی فرانسه به یک اردوگاه نظامی در سوریه حکایت دارد. به گزارش برخی از رسانه ها، هیئت همراه مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه، در اردن این خبر را اعلام کرده اما وزارت دفاع فرانسه از تأیید یا تکذیب آن خودداری کرده است.

در عین حال، نخست وزیر فرانسه در واکنش به این خبر به خبرنگاران گفت: «ما به محض اینکه از برنامه ریزی برای اقدامات تروریستی در سوریه آگاه شویم، وارد عمل خواهیم شد. حملات ما به داعش در چارچوب دفاع مشروع از خودمان است، و ما حمله به این اردوگاههای تروریست پرور را بی اعتنا به ملیت تروریستها ادامه خواهیم داد.»

در تحولی دیگر، مقامات عراقی از کشته شدن تعدادی از فرماندهان بلندپایه داعش در جریان حملات هوایی نیروهای دولتی به یک کاروان خودرو خبر می دهند. ارتش عراق در بیانیه ای که روز یکشنبه منتشر کرده می گوید ابوبکر بغدادی، رهبر داعش بعد از این حمله با خودرویی از محل بمباران گریخته و هنوز از سرنوشت وی خبری در دست نیست.

حملات هوایی اخیر با همکاری نزدیک دستگاههای اطلاعاتی عراق، نیروی هوایی این کشور و مشاوران نظامی ائتلاف سرکوب داعش به رهبری آمریکا صورت گرفته است.