Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آمریکا آموزش گروههای مخالف دولت سوریه را متوقف می کند

آمریکا آموزش گروههای مخالف دولت سوریه را متوقف می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پنتاگون با تغییر در استراتژی خود در سوریه، آموزش گروههای مخالف دولت بشار اسد را متوقف و به جای آن سلاح و تجهیزات برای این گروهها ارسال خواهد کرد. این

آگهی

پنتاگون با تغییر در استراتژی خود در سوریه، آموزش گروههای مخالف دولت بشار اسد را متوقف و به جای آن سلاح و تجهیزات برای این گروهها ارسال خواهد کرد. این تصمیم گویای پایان برنامه ۵۸۰ میلیون دلاری آمریکا برای آموزش شورشیان مخالف دولت اسد است.

جان کربی سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در این باره گفت: «آنچه شما اکنون شاهدش هستید تمرکز بیشتر روی تجهیزات و مجهز کردن این گروههاست تا تاکید روی آموزش آنها. اما باید تاکید کنم که توقف آموزش این گروهها امری همیشگی نیست. این تصمیم فقط نوعی توقف در این برنامه است.»

پنتاگون اعلام کرده است برنامه ایالات متحده آمریکا از این پس فراهم کردن سلاح و دیگر تجهیزات لازم برای گروههای شورشی ای است که صلاحیت رهبرانشان از سوی آمریکا مورد تایید است و با گروه دولت اسلامی در ارتباط نیستند. توقف آموزش نیروهای مخالف اسد توسط آمریکا ظاهرا به معنای شکست استراتژی آموزش نیروهای میانه رو مخالف دولت سوریه است.

تغییر استراژی دولت باراک اوباما در سوریه نشان دهنده تغییرات چشم گیر در چشم انداز جنگ داخلی چهار ساله سوریه است که با مداخله نظامی روسیه در حمایت از بشار اسد رئیس جمهوری این کشور وضعیت پیچیده تری پیدا کرده است.

حملات هوایی روسیه در سوریه از سوی مقامات غربی مورد انتقاد قرار گرفته و آنها معتقدند بیشتر حملات روسیه مواضع گروههای شورشی مخالف بشار اسد را هدف قرار داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق

انفجار مرگبار در منطقه تحت کنترل طرفداران ترکیه؛ خودروی بمب‌گذاری شده در بازاری در شمال سوریه ترکید

حمله هوایی شبانه به شرق سوریه؛ بهروز واحدی از اعضای سپاه پاسداران ایران کشته شد