واکنش باراک اوباما به افزایش قتل با سلاح گرم در آمریکا

واکنش باراک اوباما به افزایش قتل با سلاح گرم در آمریکا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تیراندازی در دو مکان مختلف روز جمعه در آمریکا چندین کشته و زخمی بر جای گذاشت. هفته گذشته نیز حمله مردی مسلح به کالجی در ایالت اورگان ۹ کشته بر جای

آگهی

تیراندازی در دو مکان مختلف روز جمعه در آمریکا چندین کشته و زخمی بر جای گذاشت. هفته گذشته نیز حمله مردی مسلح به کالجی در ایالت اورگان ۹ کشته بر جای گذاشت.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا که روز جمعه به ملاقات خانواده های قربانیان تیراندازی هفته گذشته در ایالت اورگان رفته بود با تاکید بر اینکه باید باتفاق همددیگر راهی برای جلوگیری از این اتفاقات پیدا کنیم گفت: «زمان آن فرا رسیده است که گردهم بیاییم و ببینیم چطور می توانیم مانع رخدادهایی مانند این شویم. من بشدت تحت تاثیر این اتفاق هستم زیرا وقتی درباره این خانواده ها صحبت می کنید باید به یاد داشته باشید که این رخدادها می توانست برای کودکان شما، مادر یا پدرتان و یا نزدیکان و دوستانتان اتفاق بیافتد.»

روز جمعه مرد مسلحی در نزدیکی دانشگاه تگزاس جنوبی یک نفر را کشت و یک نفر دیگر را زخمی کرد. همچنین در تیراندازی دیگری در دانشگاه آریزونای شمالی، یک دانشجوی ۱۸ ساله با شلیک به همکلاسی هایش یک نفر را کشت و سه نفر را زخمی کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آزادی حمل سلاح در آمریکا؛ تداعی کننده فیلمهای وسترن

تعطیلی دولت آمریکا در پی تصویب بودجه موقت در مجلس نمایندگان یک گام به تعویق افتاد

آیا محکومیت احتمالی ترامپ در دادگاه می‌تواند مانع از بازگشت او به کاخ سفید شود؟