Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دستکم ۸۶ کشته درپی وقوع دو انفجار در مرکز آنکارا

دستکم ۸۶ کشته درپی وقوع دو انفجار در مرکز آنکارا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وزارت بهداشت ترکیه از افزایش شمار کشته شدگان دو انفجار روز شنبه در مرکز شهر آنکارا خبر داد و تعداد آنها را دست کم ۸۶ تن ذکر کرد. تعداد مجروحا ن این

آگهی

وزارت بهداشت ترکیه از افزایش شمار کشته شدگان دو انفجار روز شنبه در مرکز شهر آنکارا خبر داد و تعداد آنها را دست کم ۸۶ تن ذکر کرد. تعداد مجروحا
ن این حادثه نیز بیش از ۱۸۰ نفر ذکر شده که ۲۸ تن از آنها در شرایط وخیم جسمانی به سر می برند.

در پی این اتفاق دولت ترکیه سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

اگرچه هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجارها را برعهده نگرفته است اما مقام های رسمی می گویند، احتمال می رود، حمله تروریستی بوده باشد.

انتشار تصاویر مربوط به این دو انفجار برای رسانه های ترکیه ممنوع شده است.

همزمان حزب کارگران کردستان، پ ک ک، اعلام کرده که از شبه نظامیان خود خواسته است تا زمان برگزاری انتخابات پارلمانی ترکیه، هرگونه عملیات چریکی را متوقف کنند.

این انفجارها در جریان برپایی راهپیمایی صلح که از سوی اتحادیه های کارگری و گروه های مدنی سازمان داده شده بود و در نزدیکی ایستگاه مرکزی شهر رخ داد. اکثر شرکت کنندگان در این راهپیمایی کردهای ترکیه بوده اند.

احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه پس از برپایی نشستی اضطراری با برخی از مقام های دولتی و امنیتی این کشور در جمع خبرنگاران گفت که به نظر می رسد این انفجارها توسط دو بمب گذار انتحاری صورت گرفته باشد. وی همچنین تاکید کرد که این این حملات دموکراسی و اتحاد در ترکیه را نشانه گرفته است.

همزمان کمال قلیچدار اوغلو، رهبر حزب مردم جمهوری خواه خلق ترکیه در واکنش گفت: «نمی خواهم از گروه و یا فرد مشخصی به عنوان متهم در این واقعه نام ببرم. اما باید روی یک نکته تاکید کنیم، آیا این همان راهی بود که می خواستیم کشور را هدایت کنیم؟ همه می توانیم در این کشور در کنار هم و در صلح زندگی کنیم.»

این انفجارها در حالی رخ داد که احزاب ترکیه در پی شکست مذاکرات حزب حاکم عدالت و توسعه برای تشکیل دولت ائتلافی، خود را برای برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی در اول نوامبر آماده می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پ ک ک مسئولیت «حمله تروریستی» آنکارا را برعهده گرفت؛ اردوغان از اتحادیه اروپا انتقاد کرد

انفجار در یک کارخانه موشک‌سازی در نزدیکی آنکارا؛ وزارت دفاع ترکیه: دستکم ۵ نفر کشته شدند

انفجار در نیروگاه برق ایتالیا؛ غواصان بدنبال قربانیان می‌گردند