موافقت سازمان ملل با عملیات دریایی اتحادیه اروپا در مدیترانه

موافقت سازمان ملل با عملیات دریایی اتحادیه اروپا در مدیترانه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شورای امنیت سازمان ملل متحد با عملیات دریایی اتحادیه اروپا در دریای مدیترانه، برای مقابله با باندهای قاچاق انسان موافقت کرد. به این ترتیب ناوهای

آگهی

شورای امنیت سازمان ملل متحد با عملیات دریایی اتحادیه اروپا در دریای مدیترانه، برای مقابله با باندهای قاچاق انسان موافقت کرد.

به این ترتیب ناوهای اتحادیه اروپا به مدت یک سال مجاز خواهند بود که در آبهای تحت حاکمیت لیبی کشتیهای حامل مهاجران را که قصد دارند به طور غیرقانونی وارد خاک اروپا شوند متوقف کنند و برای مقابله با باندهای قاچاق مسافران از زور استفاده کنند.

چهارده عضو از پانزده عضو شورای امنیت با پیش نویس ارائه شده توسط بریتانیا موافقت کردند. ونزوئلا رای نداد.

متیو رایکرافت، نماینده دائم بریتانیا در سازمان ملل متحد می گوید: «این گروه ها احترامی برای زندگی انسان قائل نیستند. آنها از زندگی افرادی که تن به سفر خطرناک در مدیترانه می دهند سوء استفاده می کنند. آنها قایقهای غیرمجهز را وارد چنین مسیرهای خطرناک می کنند و به محض این که مشکلی ببینند، مسافران خود را رها می کنند.»

لیبی در ابتدا مخالف پیش نویس قطعنامه بود، اما چند روز قبل نماینده این کشور در سازمان ملل اعلام کرد که از این پیش نویس حمایت می کند.

به گزارش «سازمان بین المللی مهاجرت» در سال جاری میلادی حدود سه هزار نفر در جریان فرار به اروپا از طریق دریای مدیترانه جان خود را از دست داده اند. بیش از نیم میلیون نفر توانسته اند از این طریق وارد اروپا شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتقاد چین و روسیه از آمریکا برای وتوی قطعنامه سازمان ملل

موسسه تحقیقاتی کیل آلمان: کمک‌‌های کشورهای غربی به اوکراین به پایین‌ترین سطح خود رسید

حزب حاکم مجارستان از دولت خواست با پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا مخالفت کند