ناتو: از ترکیه و متحدانمان دفاع می کنیم

ناتو: از ترکیه و متحدانمان دفاع می کنیم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دبیرکل ناتو پس از دیدار وزرای دفاع کشورهای عضو این پیمان در بروکسل در کنفرانسی مطبوعاتی بار دیگر بر حمایت از ترکیه و آمادگی ناتو به اعزام نیروی نظامی

آگهی

دبیرکل ناتو پس از دیدار وزرای دفاع کشورهای عضو این پیمان در بروکسل در کنفرانسی مطبوعاتی بار دیگر بر حمایت از ترکیه و آمادگی ناتو به اعزام نیروی نظامی به این کشور تاکید کرد.

ینس استولتنبرگ که معتقد است ورود روسیه به بحران سوریه آن را به بحرانی خطرناک تبدیل کرده است گفت:«افزایش حضور و نقش نظامی روسیه در سوریه مایه نگرانی جدی است. از روسیه می خواهم نقش سازنده ای در نبرد علیه داعش ایفا کند. اقدامات روسیه در حمایت از رژیم سوریه سازنده نیست.»

انتقاد شدید و اعتراض ناتو نسبت به نقض حریم هوایی ترکیه توسط جنگنده های روسی مانع ادامه حملات هوایی روسیه به اهدافی در خاک سوریه نشده است.

آقای استولتنبرگ با غیرقابل قبول خواندن نقض حریم هوایی ترکیه توسط جنگنده های روسیه اعلام کرد ناتو آماده دفاع و محافظت از تمام متحدان خود در برابر هر تهدیدی است و ترکیه از این قاعده مستثنی نیست.

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو همزمان تاکید می کند که راه حلی سیاسی برای حل بحران سوریه گریزناپذیر است.

جنگ داخلی سوریه تا به امروز جان بیش از ۲۵۰ هزار نفر را گرفته و حدود نیمی از جمعیت این کشور را از خانه و کاشانه خود آوراه کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه از دریای خزر به سوریه موشک پرتاب کرد

بزرگترین رزمایش ناتو پس از جنگ سرد؛ وزیر دفاع آلمان: روسیه احتمالا به کشورهای عضو ناتو حمله می‌کند

ادامه تبعات سفر اروپایی زاکانی با وجود کناره‌گیری یک مقام بلژیکی؛ «وزیر خارجه هم باید استعفا کند»