ناتو: از ترکیه و متحدانمان دفاع می کنیم

ناتو: از ترکیه و متحدانمان دفاع می کنیم
نگارش از Euronews

دبیرکل ناتو پس از دیدار وزرای دفاع کشورهای عضو این پیمان در بروکسل در کنفرانسی مطبوعاتی بار دیگر بر حمایت از ترکیه و آمادگی ناتو به اعزام نیروی نظامی

دبیرکل ناتو پس از دیدار وزرای دفاع کشورهای عضو این پیمان در بروکسل در کنفرانسی مطبوعاتی بار دیگر بر حمایت از ترکیه و آمادگی ناتو به اعزام نیروی نظامی به این کشور تاکید کرد.

ینس استولتنبرگ که معتقد است ورود روسیه به بحران سوریه آن را به بحرانی خطرناک تبدیل کرده است گفت:«افزایش حضور و نقش نظامی روسیه در سوریه مایه نگرانی جدی است. از روسیه می خواهم نقش سازنده ای در نبرد علیه داعش ایفا کند. اقدامات روسیه در حمایت از رژیم سوریه سازنده نیست.»

انتقاد شدید و اعتراض ناتو نسبت به نقض حریم هوایی ترکیه توسط جنگنده های روسی مانع ادامه حملات هوایی روسیه به اهدافی در خاک سوریه نشده است.

آقای استولتنبرگ با غیرقابل قبول خواندن نقض حریم هوایی ترکیه توسط جنگنده های روسیه اعلام کرد ناتو آماده دفاع و محافظت از تمام متحدان خود در برابر هر تهدیدی است و ترکیه از این قاعده مستثنی نیست.

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو همزمان تاکید می کند که راه حلی سیاسی برای حل بحران سوریه گریزناپذیر است.

جنگ داخلی سوریه تا به امروز جان بیش از ۲۵۰ هزار نفر را گرفته و حدود نیمی از جمعیت این کشور را از خانه و کاشانه خود آوراه کرده است.

مطالب مرتبط