Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کمپین تبلیغاتی دولت فرانسه برای جلوگیری از گرایش جوانان به گروه های افراطگرا

کمپین تبلیغاتی دولت فرانسه برای جلوگیری از گرایش جوانان به گروه های افراطگرا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت فرانسه برای آگاه و حساس کردن افکار عمومی مردم نسبت به خطر گرایش جوانان به گروه های جهادی اقدام به تولید و پخش تعدادی کلیپ تبلیغاتی کرده است. در

آگهی

دولت فرانسه برای آگاه و حساس کردن افکار عمومی مردم نسبت به خطر گرایش جوانان به گروه های جهادی اقدام به تولید و پخش تعدادی کلیپ تبلیغاتی کرده است. در این ویدیوها والدین و اعضای خانواده جوانانی که برای پیوستن به گروه های تروریستی عازم سوریه شده اند، در کلیپ های جداگانه از دردهای خود و عدم درک تصمیم عزیزانشان سخن می گویند. در برخی لحظات غم و اندوه باعث می شود آنها با صدایی لرزان صحبت کنند.

تاکنون بیش از سه هزار مورد مشکوک در میان جوانان مستعد به گرایش به سمت گروه های جهادی شناسایی و ثبت شده است. بیست و سه درصد از این موارد که اغلب آنها را دختران تشکیل می دهند به افراد زیر هجده سال مربوط می شود.

برنار کازنوو، وزیر کشور فرانسه از تدابیر سختگیرانه اتخاذ شده برای مقابله با گرایش به سمت گروههای جهادی می گوید: «سیزدهم اکتبر جزئیات اقدامات پلیس اداری برای اخراج نفرت پراکنان و ممنوعیت خروج و ورودِ برخی افراد اعلام خواهد شد. ما برای تشدید سیاست های پیشگیرانه و خنثی سازی تبلیغات گروه های جهادی اقدام به تولید ویدیو کلیپ هایی با استفاده از تجربیات خانواده ها کرده ایم که امروز پخش می شود و پیامی بسیار هشدار دهنده برای جوانانی دارد که ممکن است به سوی گروه های تروریستی تمایل پیدا کنند.»

حدود هزار و سیصد فرانسوی تاکنون جذب شاخه های مختلف گروه های جهادی شده و بیش از پانصد تبعه و یا افراد ساکنِ فرانسه در حال حاضر برای جنگ به سوریه و یا عراق رفته اند. به گفته مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه «صدها و حتی هزاران جوان در معرض رادیکالیزه شدن قرار دارند و این چالشی بزرگ پیش روی جامعه فرانسه است که رفع آن مستلزم آگاهی و همکاری خانواده هاست».

آگاهی بخشی و اطلاع رسانی برای مقابله با تبلیغات مخرب یکی از محورهای اصلی طرح اعلام شده از سوی دولت فرانسه برای مقابله با گروه های تروریستی و جهادی پس از حملات خونبار به دفتر نشریه شارلی ابدو، حمله مسلحانه به یک نیروی پلیس و گروگانگیری در یک سوپرمارکت در ماه ژانویه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در گرماگرم افزایش تنش‌ها در خاورمیانه، فرانسه امنیت شب تحویل سال نوی المپیکی را تشدید می‌کند

جزئیات حمله پاریس؛ تحقیقات آلمان و فرانسه در مورد چاقوکشی آرمان رجب‌پور و قصور روانپزشکی

افشای هویت عامل حمله مرگبار در پاریس؛ «آرمان رجب‌پور میاندوآب» کیست؟