ادامه عملیات نظامی اسرائیل در نابلس

ادامه عملیات نظامی اسرائیل در نابلس
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نظامیان اسرائیل در واپسین ساعات دوشنبه شب و نخستین ساعات بامداد سه شنبه به نابلس در کرانه باختری رود اردن حمله کردند. دولت اسرائیل اعلام کرده گروه

آگهی

نظامیان اسرائیل در واپسین ساعات دوشنبه شب و نخستین ساعات بامداد سه شنبه به نابلس در کرانه باختری رود اردن حمله کردند. دولت اسرائیل اعلام کرده گروه فلسطینی که هفته پیش چهار اسرائیلی را به قتل رساند در نابلس شناسایی شده است. اما پلیس برای دستگیری پنج مظنون اصلی و افراد مرتبط با آنها، با مقاومت فلسطینیان مواجه شد. نیروهای پلیس به شش فلسطینی شلیک کردند که پنج نفر از آنها به دلیل شدت جراحت به بیمارستان منتقل شدند.

یک جوان فلسطینی می گوید: «ما وقتی می خواهیم درون کرانه باختری از شهری به شهر دیگر برویم احساس امنیت نداریم، آنها به ما حمله می کنند، ماشین مان را خراب می کنند. آنها کشوری را که مال خودمان است اشغال کرده اند، ما برای دفاع از کشور خودمان اینجا آمده ایم.»

جوان دیگری می گوید: «پیام ما به اسرائیل این است که ما هم چنان در این سرزمین حضور داریم و در همین جا هم می مانیم. با سنگ هم که شده با آنها می جنگیم. همان گونه که عرفات به ما آموخت، ما در این سرزمین به دنیا آمده ایم تا از آن دفاع کنیم.»

نیروهای اسرائیلی پاسخ سنگ اندازی جوانان فلسطینی را با گلوله های واقعی دادند. محمد شیخ ابراهیم، خبرنگار یورونیوز که مجروحان درگیری دوشنبه شب را تا بیمارستان دنبال کرده، می گوید: «درگیری های محدودی اینجا در شهر نابلس روی داد و به نظر می رسد نیروهای اسرائیلی قصد دارند منازل مظنونان اصلی ترور شهروندان اسرائیلی را ویران کنند.»

شهر نابلس در منطقه موسوم به A واقع شده و بنابراین بر اساس توافق اسلو تحت کنترل تشکیلات خودگردان فلسطینی است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حملات اسرائیل به نوار غزه؛ آمریکا قطعنامه پیشنهادی برای برقراری آتش‌بس را وتو کرد

تشدید عملیات اسرائیل علیه حماس در جنوب نوار غزه؛ گروه ۷ بر حمایت خود از راه حل دو کشور تاکید کرد

در گرماگرم جنگ در غزه، دادگاه رسیدگی به فساد مالی نتانیاهو از سرگرفته شد