Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مردم پرتغال دولت جدید را انتخاب می کنند

مردم پرتغال دولت جدید را انتخاب می کنند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مردم پرتغال، روز یکشنبه به پای صندوقهای رای می روند تا دولتی جدید برای مدیریت اقتصاد بحران زده خود انتخاب کنند. تازه ترین نظرسنجیها حاکی از آن است که

آگهی

مردم پرتغال، روز یکشنبه به پای صندوقهای رای می روند تا دولتی جدید برای مدیریت اقتصاد بحران زده خود انتخاب کنند.

تازه ترین نظرسنجیها حاکی از آن است که با وجود مشکلات اقتصادی فراوان، رای دهندگان با دولت ائتلافی حاکم تجدید میثاق خواهند کرد.

رئیس جمهوری پرتغال با تشویق کردن واجدان شرایط به رای دادن می گوید که در کنار همه کارهایی که دارید از جمله مسئولیتهای خانوادگی و تماشای فوتبال، فراموش نکنید که به سراغ صندوقهای رای بروید که از ساعت 8 صبح تا 7 بعد از ظهر باز هستند.

نرخ بیکاری در میان نیروی کار پرتغال 12 درصد است و از هر پنج نفر، یک نفر زیر خط فقر زندگی می کند. اوضاع بد اقتصادی باعث مهاجرت حدود پانصد هزار نفر بین سالهای 2011 و 2014 از پرتغال شده است.

مالک یک مغازه ماهی فروشی می گوید: «کسب و کار من بهتر شده است. گردشگران زیادی می آیند که به کار ما رونق می دهد. وضعیت نسبت به پنج سال قبل بهتر است.»

یکی از ساکنان لیسبون می گوید: «بحران اقتصادی درآمد ما را کمتر کرده است و باعث افزایش مالیاتها شده است. ارزش پول کم شده است. حقوق ما زیاد نمی شود. حقوق من چهارده سال است که زیاد نشده اما قیمتها سر به فلک می کشند.»

دو حزب حاضر در دولت ائتلافی راست میانه، در تمامی حوزه های انتخاباتی فهرست مشترک ارائه کرده اند. این در حالی است که چپگرایان که اصلی ترین مخالف دولت محسوب می شوند، نگران توزیع آرای هواداران خود در میان احزاب کوچک چپ هستند.

شعار اصلی سوسیالیستهای مخالف دولت، جلوگیری از ادامه سیاستهای ریاضت اقتصادی است که از طرف اتحادیه اروپا و وام دهندگان بین المللی ارائه شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دموکراسی پرتغال با «انقلاب میخک» ۵۰ ساله شد؛ ده‌ها هزار نفر به خیابان‌های لیسبون سرازیر شدند

پرتغال با احضار سفیر ایران از تهران خواست کشتی توقیف‌شده را آزاد کند

پیروزی محافظه‌کاران در انتخابات پارلمانی پرتغال همزمان با موفقیت چشمگیر راست‌گرایان افراطی