Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

کریس هارپر عامل تیراندازی در کالجی در ایالت اورگان آمریکا

کریس هارپر عامل تیراندازی در کالجی در ایالت اورگان آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اهالی شهر روزبرگ ایالت اورگان آمریکا با روشن کردن شمع یاد قربانیان حادثه تیراندازی در کالج این شهر را گرامی داشتند. در حادثه تیراندازی روز پنج شنبه

آگهی

اهالی شهر روزبرگ ایالت اورگان آمریکا با روشن کردن شمع یاد قربانیان حادثه تیراندازی در کالج این شهر را گرامی داشتند. در حادثه تیراندازی روز پنج شنبه در این شهر ۱۰ تن کشته و۷ تن زخمی شدند.

کریس هارپر ۲۶ ساله که عامل این تیراندازی شناخته شده روز پنج شنبه وارد کلاس درس در این کالج شد و پیش از شلیک از قربانیان خواسته بود که مذهب شان را اعلام کنند. به گزارش رسانه ها او متولد بریتانیا است و در این حادثه به ضرب گلوله پلیس کشته شد. کریس هارپر عکس های متفاوتی از جمله عکس هایی از خود با اسلحه را در شبکه های اجتماعی منتشر کرده بود.

یکی از همسایه های محل سکونت کریس هارپر می گوید: «من اهل اینجا هستم. جامعه روزبرگ مثل یک خانواده است، من اینجا احساس امنیت می کردم اما حالا اصلا احساس امنیت نمی کنم.»

این تیراندازی بار دیگر بحث ها درباره کنترل دسترسی به اسلحه در آمریکا را افزایش داده است. باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در مبارزات انتخاباتی اش وعده کنترل تملک به اسلحه را داده بود، وعده ای که با مخالفت جمهوریخواهان تاکنون موفق به اجرای آن نشده است.

آقای اوباما در واکنش به این حادثه گفت: «این یک انتخاب سیاسی است که ما اجازه می دهیم هر چند ماه یکبار این اتفاق در آمریکا تکرار شود. ما باید در برابر خانواده هایی که عزیزانشان را بخاطر انفعال ما از دست داده اند پاسخگو باشیم.»

شهر روزبرگ پیش از این در سال ۲۰۰۶ میلادی نیز شاهد حمله مسلحانه بوده است. بر اساس گزارش های در سال جاری میلادی در آمریکا ۲۹۴ تیراندازی جمعی گزارش شده است که طی آن عاملان دست کم به چهار نفر یا بیشتر شلیک کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آزادی حمل سلاح در آمریکا؛ تداعی گر فیلمهای وسترن

زنی که از سقوط آسانسور از طبقه ۷۵ یک آسمان‌خراش جان سالم به در برد

باز شدن قفل بسته تسلیحاتی ۱۸ میلیارد دلاری آمریکا؛ ۵۰ جنگنده اف-۱۵ در اختیار اسرائیل قرار می‌گیرد