نتانیاهو: اجازه نمی دهیم ایران سلاح هسته ای داشته باشد

نتانیاهو: اجازه نمی دهیم ایران سلاح هسته ای داشته باشد
نگارش از امید لهبی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل روز پنجشنبه در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد از توافق هسته ای ایران انتقاد کرد. وی گفت: «اسراییل

آگهی

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل روز پنجشنبه در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد از توافق هسته ای ایران انتقاد کرد.

وی گفت: «اسراییل هرگز اجازه نخواهد که ایران به جمع دارندگان سلاح هسته ای بپیوندد.» او افزود: «پیام من به رهبران ایران این است: نقشه شما برای نابودی اسراییل شکست خواهد خورد.» وی سپس خطاب به اعضای سازمان ملل گفت: «با وجود هر قطعنامه ای که در این ساختمان تصویب کنید و هر تصمیمی که در پایتخت هایتان بگیرید، اسراییل هرکاری که لازم بداند برای دفاع از خودش انجام خواهد داد.»

وی سایر کشورها را به سکوت در برابر تهدیدهای ایران متهم نمود و سپس به مدت چهل و پنج ثانیه سکوت کرد.

آقای نتانیاهو در بخش دیگری از سخنان خود از آمادگی اسراییل برای ازسرگیری فوری و بدون شرط گفتگوهای صلح با فلسطینیان خبر داد. وی گفت که سخنرانی روز گذشته محمد عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی نشان داد که وی آماده مذاکره نیست و ابراز امیدواری کرد که آقای عباس نظرش را تغییر دهد.

رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی پیش تر گفته بود تا زمانی که اسراییل به شهرک سازی در مناطق اشغالی ادامه دهد و تا وقتی که زندانیان فلسطینی آزاد نشده اند، تشکیلات خودگردان به تعهدات خود در موافقتنامه اسلو عمل نخواهند کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نیویورک‌ تایمز: اسرائیل طرح حمله حماس را از یک سال پیش می‌دانست ولی باور نمی‌کرد

فشارها برای ادامه آتش‌بس؛ چرا تداوم وقفه در جنگ برای اسرائیل تیغ دولبه است؟

کشف قدیمی‌ترین کارگاه اسلحه‌سازی جهان متعلق به ۷۲۰۰ سال پیش در اسرائیل