Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کسب اکثریت پارلمان، استقلال طلبان کاتالونیا را به آینده امیدوار کرد

کسب اکثریت پارلمان، استقلال طلبان کاتالونیا را به آینده امیدوار کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پیروزی ائتلاف استقلال طلب کاتالونیا در انتخابات پارلمان این منطقه، حامیان جدایی از مادرید را دلگرم کرده است. این ائتلاف توانسته است ۶۲ نماینده به

آگهی

پیروزی ائتلاف استقلال طلب کاتالونیا در انتخابات پارلمان این منطقه، حامیان جدایی از مادرید را دلگرم کرده است. این ائتلاف توانسته است ۶۲ نماینده به پارلمان محلی کاتالونیا بفرستد.

آرتور مس، رئیس منطقۀ کاتالونیا در سخنانی پس از اعلام نتایج اولیۀ گفت :«طرفداران آری برنده شدند اما دموکراسی هم دیگر پیروز ین انتخابات بوده است. پاسخ آری و دموکراسی، دو پیروزی در یک انتخابات است که به دست آورده ایم، این موضوع بسیار مهمی است.»

ائتلاف «همه با هم برای آری» از احزابی مانند اتحاد مردمی و حزب چپ جمهوریخواه کاتالونیا تشکیل شده و با احتساب کرسی های حزب دموکرات های کاتالونیا که با این ائتلاف همراهی کرده است، در مجموع ۷۲ کرسی از پارلمان ۱۳۵ نفری کاتالونیا در اختیار استقلال طلبان قرار می گیرد.

اوریول جونکراس، رهبر حزب چپ جمهوریخواه می گوید: «با این انتخابات و کسب اکثریت مطلق پارلمان، و همچنین هواداری شهروندان بیشتر برای استقلال در برابر مخالفان، ما ملزم هستیم بدون هیچ بهانه ای، این وظیفۀ دموکراتیکی که مردم کاتالونیا به ما سپرده اند، به سرانجام برسانیم.»

آرتور مس، رئیس دولت محلی کاتالونیا امیدوار است که با این پارلمان جدید بتواند خواسته های این منطقه را به دولت مادرید بقبولاند.

خبرنگار یورونیوز از بارسلونا می گوید: «نتیجۀ تاریخی و ویژه ای که به دست آمده است. این امر سوالا زیادی را در مورد آیندۀ کاتالونیا در رابطه با اسپانیا آنهم سه ماه مانده به انتخابات پارلمان این کشور مطرح می کند.»

پارلمان کاتالونیا ۱۳۵ کرسی دارد. طبق آمار ثبت شده،۷۷ درصد از واجدین شرایط رای دادن در این انتخابات شرکت کرده اند که نسبت به سال ۲۰۱۲، ده درصد افزایش نشان می دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه؛ سخنرانی ملی گرایانه ماکرون در جمع مقامات جدایی طلب جزیره کُرس

مخالفان استقلال کاتالونیا: اسپانیا متحد می ماند

همه آنچه باید درباره انتخابات پارلمانی کاتالونیا بدانید