استقلال طلبان، پیروز انتخابات پارلمان محلی کاتالونیا شدند

استقلال طلبان، پیروز انتخابات پارلمان محلی کاتالونیا شدند
نگارش از Euronews

انتخابات پارلمان منطقۀ کاتالونیا با پیروزی احزاب استقلال طلب به پایان رسید. بر اساس نتایج اولیۀ اعلام شده، ائتلاف «با هم برای پاسخ آری» به رهبری

انتخابات پارلمان منطقۀ کاتالونیا با پیروزی احزاب استقلال طلب به پایان رسید. بر اساس نتایج اولیۀ اعلام شده، ائتلاف «با هم برای
پاسخ آری» به رهبری آرتور مس، رئیس دولت محلی کاتالونیا توانسته است ۶۲ کرسی از پارلمان محلی کاتالونیا را از آن خود کند. این ائتلاف نزدیک به ۴۸ درصد از آرا را به خود اختصاص داده است.

حزب «شهروند» نیز که مخالف استقلال این منطقه از مادرید است، به ۲۵ کرسی از کرسی های پارلمان دست یافت.

حزب مردم که قدرت را در این کشور در دست دارد در این انتخابات تنها ۱۱ نماینده را راهی پارلمان کاتالونیا کرده است.

نتایج قطعی این انتخابات روز دوشنبه اعلام می شود. حاکمیت استقلال طلبان در “مجلس محلی کاتالونیا”: Catalan elections: secessionists claim victory – live http://gu.com/p/4cnxm/stw#block-5608415ae4b007191f0ba889می تواند امید این احزاب به جدایی این منطقه از پایتخت را بیشتر کند. آرتور مس امیدوار است بتواند تا پایان سال ۲۰۱۸ استقلال کاتالونیا را عملی کند. امری که از نظر تحلیلگران اندکی خوشبینانه اعلام می شود.

وی پیش از این و سال ۲۰۱۴، یک همه پرسی را برای استقلال این منطقه برگزار کرد. این همه پرسی توسط دادگاه اسپانیا غیرقانونی اعلام شده بود و در پی آن، رئیس منطقۀ کاتالونیا تاکید کرد این همه پرسی جنبۀ نمایشی دارد.

در همه پرسی نهم نوامبر ۲۰۱۴، نزدیک به ۸۰ درصد از ساکنان این منطقه به استقلال کاتالونیا از اسپانیا رای مثبت دادند.

مطالب مرتبط