واکنش ساکنان مادرید به انتخابات در کاتالونیا

واکنش ساکنان مادرید به انتخابات در کاتالونیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نتیجۀ انتخابات منطقه کاتالونیای اسپانیا اهمیت بالایی برای اسپانیایی ها و خصوصا ساکنان مادرید، پایتخت این کشور دارد. در صورت پیروزی احزاب جدایی طلب در

نتیجۀ انتخابات منطقه کاتالونیای اسپانیا اهمیت بالایی برای اسپانیایی ها و خصوصا ساکنان مادرید، پایتخت این کشور دارد. در صورت پیروزی احزاب جدایی طلب در انتخابات روز یکشنبه، حامیان استقلال می توانند برگزاری همه پرسی استقلال کاتالونیا را جدی تر از همیشه پیگیری کنند.

آگهی

واکنش مردم در خیابانهای مادرید به این انتخابات شنیدنی است.

یکی از اهالی مادرید می گوید: “من مخالف روند جدایی هستم، فکر می کنم اسپانیا باید یکپارچه باقی بماند.”

دیگری می گوید: “از نظر من باید تغییراتی انجام شود. نمی دانم آیا می توانند مستقل شوند یا نه، اما فکر می کنم باید تحولات اساسی در روابط دو طرف صورت گیرد. امیدوارم نتیجه این انتخابات برای کاتالانها و اسپانیا مفید باشد. حتی اگر جدایی طلبان برنده شوند فکر نمی کنم روند جدایی اتفاق بیفتد.”

دیگر پایتخت نشین اسپانیا هم می گوید: “سالیان متوالی است که خشم و تنفر بین دو ملت افزایش یافته است، تنها زمان و آینده است که می تواند به این موضوع پایان دهد.”

کارلوس مارلاسکا، خبرنگار اعزامی یورونیوز به مادرید می گوید: “آرامش خیابانهای مادرید را می توان به آرامش قبل از توفان و اعلام نتایج رای گیری در کاتالونیا تعبیر کرد. نتیجه این انتخابات تاثیر ویژه ای بر انتخابات پیش رو در ماه دسامبر اسپانیا خواهد گذاشت.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاه بوسه زورکی؛ روبیالس حتی حق ندارد از ۲۰۰ متری هرموسو هم بگذرد

هزاران تن از ساکنان کاتالونیا با راهپیمایی در بارسلون بار دیگر خواستار استقلال شدند

جذب نیرو برای اوکراین توسط شرکت «جی‌.او‌.ای تاکتیکال» چه تفاوتی با فعالیت واگنر برای روسیه دارد؟