حضور بالای واجدین شرایط در انتخابات منطقه ای کاتالونیا

حضور بالای واجدین شرایط در انتخابات منطقه ای کاتالونیا
نگارش از Euronews

آخرین گزارشها از انتخابات منطقه ای در کاتالونیا نشان می دهد که میزان حضور واجدین شرایط پای صندوق های رای تا ساعت یک بعد از ظهر بیش از ۳۵ درصد بوده و

آخرین گزارشها از انتخابات منطقه ای در کاتالونیا نشان می دهد که میزان حضور واجدین شرایط پای صندوق های رای تا ساعت یک بعد از ظهر بیش از ۳۵ درصد بوده و نسبت به نرخ حضور مردم در سال ۲۰۱۲ میلادی با افزایش ۵ درصدی مواجه بوده ایم.

آرتور ماس، رئیس منطقه کاتالونیا و یکی از حامیان جدایی این منطقه از اسپانیا می گوید: “همه می دانند که رای دادن در این انتخابات تا چه اندازه اهمیت دارد. چالش تنها پارلمان کاتالونیا نیست، این انتخابات آینده این منطقه را رقم خواهد زد و سرنوشت اسپانیا را تعیین می کند.”

بیش از پنج میلیون نفر از ساکنان کاتالونیا می توانند در این انتخابات شرکت کنند.

یکی از وزرای دولت ساکن در کاتالونیا می گوید امیدوار است نمایندگانی انتخاب شوند که بتوانند به برقراری اسپانیای یکپارچه و متحد کمک کنند.

آخرین آمارها نشان می دهند که احزاب جدایی خواه و استقلال طلب در این انتخابات از دیگر رقبایشان پیشی گرفته اند. با این حال برای برگزاری همه پرسی، حامیان استقلال نیاز به کسب رای اکثریت دارند و در صورت کسب آن می توان امیدوار بود تا سال ۲۰۱۷ میلادی موفق به برگزاری همه پرسی استقلال در این کشور شوند.

مطالب مرتبط