Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

انتخابات منطقه ای کاتالونیا؛ چالشی مهم برای جدایی طلبان و دولت اسپانیا

انتخابات منطقه ای کاتالونیا؛ چالشی مهم برای جدایی طلبان و دولت اسپانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یکشنبه انتخابات منطقه ای برای گزینش نمایندگان پارلمان کاتالونیا برگزار می شود. انتخاباتی که در نگاه اول کم اهمیت به نظر می رسد اما درست برعکس؛ در

آگهی

یکشنبه انتخابات منطقه ای برای گزینش نمایندگان پارلمان کاتالونیا برگزار می شود. انتخاباتی که در نگاه اول کم اهمیت به نظر می رسد اما درست برعکس؛ در صورت پیروزی قاطع هواداران استقلال، روند جدایی کاتالونیا از اسپانیا و برگزاری همه پرسی احتمالی به واقعیت نزدیک می شود.

بی دلیل نبود که جمعه آرتور ماس رییس منطقه کاتالونیا و یکی از طراحان اصلی همه پرسی استقلال در میان هوادارانش به زبان کاتالان گفت: “دیدار ما پای صندوقها خواهد بود. رایی که این بار ما را بسوی رفاه اقتصادی، عدالت اجتماعی، همبستگی و فرصتهای برابر رهنمون می کند. این رای امید است، برای پروژه ای مشترک، برای انسانیت و برای آزادی. زنده باد کاتالونیا.”

آمارموسسات نظرسنجی نشان می دهند که احزاب مخالف مادرید و حامیان استقلال از جمله ائتلاف استقلال طلبان و کمونیستها بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد کرسیهای پارلمانی را از آن خود می کنند. رای اکثریتی که مادرید و نخست وزیر اسپانیا ماریانو راخوی را نگران کرده است.

راخوی با انتقاد از سران استقلال طلب خطاب به آنها می گوید: “چرا واقعیت را نمی گویید؟ در صورت استقلال روابط با اتحادیه اروپا را چه می کنید؟ چه کسی حقوق و سوبسیدهایتان را پرداخت خواهد کرد؟ چه بلایی بر سر حقوقتان در اروپا در مقام یک اروپایی می آید؟ چه بلایی بر سر صادراتتان خواهد آمد؟ چه کسی حقوق بازنشستگان را پرداخت خواهد کرد؟ چگونه به بازارها راه پیدا می کنید؟ چرا اینها را برای مردم در کاتالونیا توضیح نمی دهید.”

احزاب جدایی طلب در کاتالونیا امیداورند تا در صورت کسب رای اکثریت در این انتخابات بتوانند تا سال ۲۰۱۷ همه پرسی استقلال این منطقه از اسپانیا را اجرایی کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کاتالونیا بر سر دو راهی

همه آنچه باید درباره انتخابات پارلمانی کاتالونیا بدانید

دادستان‌های اسپانیا از اجرای فرمان عفو رهبر سابق جدایی‌طلبان کاتالونیا سر باز زدند