Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

در خبرها آمده بود...

در خبرها آمده بود...
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی

آگهی

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

دزدی که ماشین را با بیست یورو به صاحبش برگرداند

یک نانوای فرانسوی پس از بردن نانها و شیرینی های داغش به یک هتل، هنگام خروج با دیدن جای خالی ماشینش شوکه شد. او که ظاهراً به علت عجله ماشین را روشن رها کرده بود، بلافاصله به پلیس مراجعه و عنوان کرد که ماشینش به سرقت رفته است. اما صبح روز بعد اتفاق دیگری افتاد. ماشین دزدیده شده جلوی خانه وی پارک شده بود و مبلغ بیست یورو به همراه یک نامه در آن بود. دزد ماشین از کار خود عذرخواهی کرده بود و نوشته بود که بیست یورو راهم بابت پول بنزین برای وی گذاشته است. نانوا شکایتش را از پلیس پس گرفت و دزد در یک پیام تلفنی دیگر باز هم عذرخواهی کرده و گفت که خیلی عجله داشته و باید زود به خانه می رسیده است.

La Rochelle: le voleur lui rend sa voiture avec un mot d'excuses et 20 euros “pour l'essence” http://t.co/PVRcu2MyBnpic.twitter.com/4qXXU5PIo1

— Sud Ouest (@sudouest) 23 Septembre 2015

مدافع حقوق حیوانات و دزدیدن سگ یک فرد بی خانمان

ویدئویی که دو فرد مدافع حقوق حیوانات را در حال دزدیدن سگِ یک فرد بی خانمان نشان می دهد، از روز شنبه تا کنون بیش از ۶۰ هزار بار بر روی شبکه های اجتماعی دیده شده است. در این ویدئو شاهد آن هستیم که یک زن و مرد یک توله سگ دوماه را از دست یک مرد بی خانمان بیرون می کشند و مرد ناامیدانه تلاش می کند تا حیوان محبوبش را نگه دارد. فردِ خیابان خواب که گمان می رود یک کولی اهل رومانی باشد در جریان این کشمکش به زمین می خورد. در حالیکه سگ کوچک ناله سر می دهد، کنشگر زن رو به کولی فریاد می زند: «تو هیچ حقی نداری. این کار مخالف قانون است.» به گفته منابع خبری این دو نفر عضو یک انجمن حقوق حیوانات اند که به جناح راست افراطی در فرانسه نزدیک است و در حال حاضر این توله سگ را روی سایت خود به فروش گذاشته است.

میمونی که شاید برای سِلفی اش غرامت بگیرد

فعالان حقوق حیوانات روز پنجشنبه در بحث بر سر یک پرونده قضایی عنوان کردند میمونی که پرتره سِلفی معروف اخیر را از خود گرفته است، باید مالک این عکس شمرده شود و پس از انتشار این عکس در یک کتاب حیات وحش، باید غرامت دریافت کند. اعضای سازمان رفتار اخلاقی با حیوانات همچنین عنوان کردند که این میمون شش ساله که ناروتو نام دارد و آزادانه در جزیره سولاوسِ اندونزی زندگی می کند، چهارسال پیش این عکس را به همراه تعدادی عکس دیگر با یک دوربین که بدون قصد رها شده بود گرفته است. این دوربین متعلق به دیوید اسلیتر، عکاس انگلیسی بوده است.

Lawsuit could see first-ever property ownership for a non-human primate. http://t.co/LGwjSCMh0n#monkeyselfiepic.twitter.com/zZywudkxKX

— PETA UK (@PETAUK) 23 Septembre 2015

جنگ سوریه و برداشت از خزانه بذر پایان دوران

جنگ داخلی سوریه که به ویرانی بسیاری از بناها در این کشور انجامیده، به خزانه ژنِ بذر این کشور در نزدیکی شهر حلب نیز آسیب رسانده است. به همین دلیل محققانِ این مرکز خواستار برداشت بذرهایی از خزانه جهانی بذر شده اند تا دانه های گندم و جو و علفهای مخصوصِ نواحیِ گرمسیر را دوباره جایگزین کنند. مدیر این خزانه جهانی که در جزیره ای در نروژ در ۱۳۰۰ کیلومتری قطب شمال در یک محوطه عظیم زیرزمینی قرار دارد گفت که هدف از تأسیس خزانه بذر جهانی اِسوالبارد در سال ۲۰۰۸ ، حفاظت از تنوع گونه های زیستی به این ترتیب است. این خزانه، بذرِ بیش از ۸۶۰ هزار گونه گیاهی از سراسر جهان را در خود جای داده است.

سِلفی ها بیشتر از کوسه ها آدم می کشند

در چند سال گذشته گهگاه خبرهایی از مرگ و میرِ ناشی از عکسهای سِلفی به گوش می رسید اما چندان آشکار نبود که پدیده مرگ در اثر گرفتنِ سِلفی چقدر شایع است. ممکن است شما هم از کوسه بیشتر وحشت داشته باشید تا گرفتنِ سِلفی اما در حقیقت، گرفتنِ سِلفی مرگبارتر است.

Justin Bieber seems fine

Kendall, Justin, Martin Garrix -> perfect selfie pic.twitter.com/lHYVNd4hKC

— manon |He tweeted me (@ibieberauhlls) September 25, 2015

منابع

www.sudouest.fr

www.20minutes.fr

peta.org

npr.org

www.francetvinfo.fr

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا به رغم هشدار شدید مسکو چهار رسانه روسی را تحریم کرد

دولت اسرائیل به ممنوعیت فعالیت شبکه «الجزیره» و تعطیلی دفاتر آن رای داد

انتخابات محلی ترکیه؛ زورآزمایی سیاسی اردوغان با امام‌اوغلو و حزب رفاه نوین