نگرانی آمریکا از رویکرد جدید مسکو به بحران سوریه

نگرانی آمریکا از رویکرد جدید مسکو به بحران سوریه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با توجه به تحولات اخیر سوریه به نظر می رسد روسیه حمایت خود را از دمشق گسترش داده است. به گفته گروهی از ناظران بین المللی، سوریه در حملات هوایی هفته

آگهی

با توجه به تحولات اخیر سوریه به نظر می رسد روسیه حمایت خود را از دمشق گسترش داده است.

به گفته گروهی از ناظران بین المللی، سوریه در حملات هوایی هفته اخیر از جنگنده هایی که روسیه به تازگی در اختیار این کشور گذاشته استفاده کرده است.

این حملات مواضع داعش را در دو شهر حلب و رقه هدف قرار داده است. به گفته ناظران جنگنده های روس توسط خلبان های سوری هدایت می شوند. همزمان مسکو اعلام کرد که به زودی در دریای مدیترانه مانور نظامی برگزار خواهد کرد. ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه نیز پیش تر از احتمال حمله مستقیم روسیه به مواضع داعش در سوریه سخن گفته بود.

یک تحلیلگر سیاسی درباره رویکرد اخیر مسکو می گوید: «همه اینها نشان می دهد که روسیه نسبت به گذشته یک تغییر کیفی در سیاستش انجام داده است. ولی فکر نمی کنم که مسکو مستقیما درگیر جنگ شود. به نظرم عواملی هستند که برای دخالت نظامی تحریک می کنند اما ما یک افغانستان دوم نمی خواهیم.»

قرار است هفته آینده در حاشیه نشست سالانه سازمان ملل آینده روسای جمهور آمریکا و روسیه با یکدیگر دیدار و درباره بحران سوریه گفتگو کنند. جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید با اشاره به این دیدار می گوید: «رییس جمهور اوباما بار دیگر برای روسیه روشن خواهد کرد که پشتیبانی آنها از حکومت اسد یک قمار از پیش باخته است. پیامد این کار تعمیق و گسترش بحران در این کشور است و منافع مردم روسیه یا آمریکا را تامین نخواهد کرد.»

با اینکه روسیه ارسال تجهیزات نظامی به سوریه را رد یا تایید نکرده اما برخی رسانه ها با انتشار تصاویر ماهواره ای ادعا کرده اند که ارتش سوریه به جنگنده ها و هلی کوپترهای جدید ساخت روسیه مجهز شده است. همچنین تصاویر ماهواره ای دیگری نشان می دهد که روسیه در حال ساخت دو پایگاه نظامی در ساحل مدیترانه در سوریه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: یک نظامی ایرانی در حمله هوایی اسرائیل به سوریه کشته شد

دادگاه فرانسه حکم بازداشت بین‌المللی بشار اسد را صادر کرد