Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کابینۀ جدید یونان معرفی شد

کابینۀ جدید یونان معرفی شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان کابینۀ جدید خود را معرفی کرد. در این کابینه، ۱۶ وزیر حضور دارند و چندین وزیر مشاور نیز این وزرا را در دولت جدید همراهی

آگهی

الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان کابینۀ جدید خود را معرفی کرد. در این کابینه، ۱۶ وزیر حضور دارند و چندین وزیر مشاور نیز این وزرا را در دولت جدید همراهی می کنند.

مهمترین وزارتخانه به اوکلید تساکالودوس سپرده شده است. وی از این پس به عنوان وزیر دارایی در دولت جدید نقش ایفا می کند. اوکلید تساکالودوس در فاصلۀ یکماه پایانی دولت الکسیس سیپراس، جانشین یانیس واروفاکیس شد که در ماه ژوییه استعفا داده بود. نقش وی به عنوان وزیر دارایی در مذاکرات با اتحادیۀ اروپا و وام دهندگان اهمیت زیادی دارد.

جورج شولیاراکیس نیز به عنوان معاون وی منصوب شده است. این دو در مذاکراتی که منتهی به توافق میان وام دهندگان و دولت یونان شد، نقش مهمی داشتند.

پانوس کامنوس، رهبر حزب محافظه کار یونانی های مستقل که با آلکسیس سیپراس ائتلاف کرده است نیز به عنوان وزیر دفاع منصوب شده است.

نیکوس کوتزیاس و جورج استاتاکیس نیز هرکدام به ترتیب به عنوان وزیر خارجه و وزیر اقتصاد و توسعه در دولت جدید یونان حضور دارند. این دو در دولت پیشین الکسیس سیپراس نیز در راس همین وزارتخانه ها بودند.

ایووانیس موزالاس نیز برای وزارت مهاجرت برگزیده شده است. کار وی با توجه به بیش از ۴۰۰ پناهجویی که وارد یونان شده است، دشوار به نظر می رسد.

مراسم ادای سوگند وزرا و مشاوران کابینۀ جدید یونان روز چهارشنبه برگزار می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان: اتحادیه اروپا دروازه‌ها را به روی کودکان قحطی‌زده و آسیب‌دیده غزه باز کند

مقدونیه یا مقدونیه شمالی؟ خشم یونان از رئيس جمهور جدید اسکوپیه: چرا گفتی مقدونیه؟

مشعل بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس در المپیای یونان روشن شد