آگهی

آوارگان سوری در ترکیه بار دیگر به مرز یونان هجوم بردند

آوارگان سوری در ترکیه بار دیگر به مرز یونان هجوم بردند
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نیروهای امنیتی ترکیه روز شنبه در حدود هزار مهاجر سوری را که در بزرگراهی در حوالی شهر ادیرنه نزدیک مرز یونان تجمع کرده بودند، متفرق کردند. تعدادی از

نیروهای امنیتی ترکیه روز شنبه در حدود هزار مهاجر سوری را که در بزرگراهی در حوالی شهر ادیرنه نزدیک مرز یونان تجمع کرده بودند، متفرق کردند. تعدادی از این آوارگان با اتوبوس به اردوگاه موقت و گروهی دیگر نیز به شهرهای دورتر از قبیل استانبول و ازمیر فرستاده شدند. این دومین اقدام مهاجران برای گذر از مرز ترکیه و یونان در روزهای اخیر است.

آگهی

احمد داود اغلو، نخست وزیر ترکیه، در نشستی در همین زمینه گفت: «بعد از این جلسه، من شخصا به رهبران اروپا نامه می نویسم، مشکلات شما را به آنها می گویم و یک فراخوان بین المللی برای کمک به آوارگان سوری به راه می اندازم.»

بیش از دو میلیون آواره سوری و عراقی در ترکیه به سر می برند. به دلیل شرایط دشوار زندگی و مشکلات فراوان از جمله بیکاری در این کشور، روز به روز برشمار آوارگانی که تلاش می کنند خود را به کشورهای اروپایی برسانند افزوده می شود. در عین حال از آنجایی که خطر غرق شدن قایق های مهاجران در دریا هست، هر روز تعداد بیشتری از پناهجویان به سوی نقطه مرزی «بازارکوله» می روند تا از راه زمینی به یونان برسند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قلیچداراوغلو در جستجوی آرای ملی‌گرایان؛ «پیروزی اردوغان یعنی ۱۰ میلیون پناهنده دیگر»

بلندپروازی هواپیمایی ترکیه؛ غذا با ستارهٔ میشلن، و تربیت خلبان برای دنیا

تصاویری از ویرانی‌های زلزله ترکیه؛ «همه ساکت، شاید آوایی خفیف از زیر آوار شنید»