انتقاد کمیسر اروپا از احداث دیوار در مرز مجارستان در بازدید از این کشور

انتقاد کمیسر اروپا از احداث دیوار در مرز مجارستان در بازدید از این کشور
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دیمیتریس آوراموپولوس، کمیسر اروپا در امور مهاجرت، در اوج بحران پناهجویان در اروپا، وارد مجارستان شد. او که پیشتر نسبت به حصول توافق میان کشورهای

آگهی

دیمیتریس آوراموپولوس، کمیسر اروپا در امور مهاجرت، در اوج بحران پناهجویان در اروپا، وارد مجارستان شد.

او که پیشتر نسبت به حصول توافق میان کشورهای اروپایی برای تقسیم پناهجویان ابراز خوشبینی کرده بود، ضمن انتقاد از احداث دیواری از سیم خاردار در مرز این کشور با صربستان آن را یک راه حل موقت دانست و افزود: “این کار فقط باعث خواهد شد تا مهاجران مسیر راه خود را تغییر دهند و تنش را بیشتر خواهد کرد. شما با من موافقید که خشونت راه حل نیست.”

پیتر سیارتو، وزیر امور خارجه مجارستان، هم در مصاحبه مطبوعاتی مشترکی که با کمیسر اروپا داشت، ضمن حمایت از ایجاد نیروی مشترک اتحادیه اروپا برای تقویت مرز یونان گفت: “ما حاضریم به این طرح کمک زیادی بکنیم.اتحادیه اروپا باید تامین مالی اردوگاههای پناهندگان را در اردن، لبنان، عراق و ترکیه بپذیرد. اگر اردوگاههای جدیدی هم لازم بود باید تامین مالی آن را بر عهده گرفت. باید برای این کار مطابق کنوانسیونهای بین المللی، به اتحادیه اروپا کمک مالی شود.”

در جریان این سفر، کمیسر اروپا در امور مهاجرت، از اردوگاه پناهندگان در بیچکه نیز بازدید کرد.

آندره آ هایاگوش، خبرنگار یورونیوز در بوداپست، با اشاره به بازدید آقای آوراموپولوس از این اردوگاه که در چهل کیلومتری پایتخت مجارستان قرار دارد، گفت: “خبرنگاران اجازه ورود به این اردوگاه را پیدا نکردند. ما دقیقا نمی دانیم چرا از این اردوگاه بازدید شده در حالی که بیشتر پناهجویان از اینجا رفته اند.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

غیر قابل کنترل شدن سیل پناهجویان در مرز صربستان و کرواسی

تنش میان پلیس یونان و صدها پناهجو در جزیره لسبوس

ماموریت سخت گارد ساحلی ترکیه در رهگیری قایق های مهاجران