مرگ ده ها پناهجو در پی غرق شدن قایق حامل آنها در آبهای ترکیه

مرگ ده ها پناهجو در پی غرق شدن قایق حامل آنها در آبهای ترکیه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

غرق شدن یک قایق حامل گروهی از پناهجویان در جنوب غرب آبهای ترکیه در نزدیکی یکی از جزایر یونان، مرگ دستکم ۲۲ تن از جمله ۴ کودک را در پی داشت. نیروهای

آگهی

غرق شدن یک قایق حامل گروهی از پناهجویان در جنوب غرب آبهای ترکیه در نزدیکی یکی از جزایر یونان، مرگ دستکم ۲۲ تن از جمله ۴ کودک را در پی داشت.

نیروهای گارد ساحلی ترکیه می گویند، موفق شده اند ۲۱۱ سرنشین این قایق را نجات دهند و جستجو برای یافتن سرنشینان ناپدیده شده این قایق نیز ادامه دارد.

الکسیس سیپراس، نخست وزیر سابق یونان با اشاره به بحران پناهجویان به یورونیوز گفت: «همه کشورهای اروپایی باید مسئولیت بیشتری بپذیریم تا بتوانیم راه حلی مناسب برای این مشکل بیابیم. نباید به مشکل همچون مشکلی در همسایگی خود بنگریم و تمامی کشورهای همسایه باید همراهی کنند. باید سیاستی جدید را برای مقابله با این بحران بیابیم که متاسفانه اروپا تا امروز آن را نیافته است.»

جزایر یونان مقصد اصلی پناهجویانی است که از کشورهای همچون سوریه می آیند و سعی دارند خود را به خاک اروپا برسانند.

یکی از پناهجویان می گوید: «شنیده ایم که مرزها را بسته اند اما ما انتخاب دیگری نداریم. باید این راه را برویم و یا برگردیم به جایی که مرگ در انتظار ما است.»

سازمان ملل متحد روز سه شنبه از شکست وزرای این اتحادیه برای تصمیم گیری درباره سهمیه بندی پناهجویان ابراز “تاسف عمیق” کرد.

وزرای کشورهای اتحادیه اروپا در نشستی در بروکسل، نتوانسته اند در مورد تقسیم و جابجایی ۱۲۰ هزار پناهجو براساس سهمیه بندی اجباری به اجماع برسند و قرار شد نشستی دیگر در ماه اکتبر برگزار شود.

به گزارش کمیساریایی عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، طی ۵ ماه نخست سال جاری بیش از ۴۲ هزار پناهجو از طریق دریا خود را به یونان رسانده اند .

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بلندپروازی هواپیمایی ترکیه؛ غذا با ستارهٔ میشلن، و تربیت خلبان برای دنیا

سیل در آنتالیای ترکیه دستکم یک قربانی گرفت

انتشار اسناد مشارکت ۱۲ کارمند سازمان ملل در حمله حماس به اسرائیل؛ عربستان: از «اونروا» حمایت می‌کنیم