افزایش اعتراضها به برگزاری مراسم کشتن گاو نر در اسپانیا

افزایش اعتراضها به برگزاری مراسم کشتن گاو نر در اسپانیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حامیان حقوق حیوانات روز سه شنبه در شهر تُردِسییاس اسپانیا در ۱۸۰ کیلومتری مادرید، پایتخت این کشور جمع شدند تا مخالفتشان را با برگزاری جشن ملی «Toro

آگهی

حامیان حقوق حیوانات روز سه شنبه در شهر تُردِسییاس اسپانیا در ۱۸۰ کیلومتری مادرید، پایتخت این کشور جمع شدند تا مخالفتشان را با برگزاری جشن ملی «Toro de la Vega» اعلام کنند.

این مراسم، سنتی قرون وسطایی است که هرساله جشن گرفته می شود و دولت اسپانیا از سال ۱۹۸۰ میلادی آن را رسما در چهارچوب «جشنهای گردشگری ملی» این کشور جای داده است.

در این جشن برگزار کنندگان، گاو نری را در خیابانهای شهر رها می کنند و شرکت کنندگان با تعقیب گاو و ضربه های نیزه، او را می کشند.

یکی از مخالفان این جشن می گوید: «ما از نقاط مختلف اسپانیا به اینجا می آییم تا از حیوان بی دفاعی که قرار است شکنجه شود، دفاع کنیم. بسیاری از ساکنان این شهر با ما مخالفند و به ما حمله می کنند.»

اما یکی از موافقان این جشن می گوید: «حدود پانصد سال از زمانیکه اولین گاو نر از سوی ملکه جوانای کاستیا هدیه داده شد، می گذرد. این مراسم همیشه جشن گرفته شده و ما همیشه از آن لذت بردیم.»

مخالفتها با این جشن ملی طی سالهای اخیر بسیار افزایش یافته است و حتی امسال توماری با ۱۲۰ هزار امضا برای لغو این مراسم تهیه شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از مراسم سنتی رقص با چوبپا در اسپانیا

ویدئو؛ صدها نفر به مناسبت ششمین سالگرد همه‌پرسی استقلال کاتالونیا در بارسلون تظاهرات کردند

کشف قدیمی‌ترین کفش‌های اروپا متعلق به ۶ هزار سال پیش در غاری در اسپانیا