Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فرصتهای آموزشی برای کمک به پناهجویان

فرصتهای آموزشی برای کمک به پناهجویان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان نسبت به شمار روز افزون پناهجویان در سراسر جهان هشدار داده و اعلام کرده است که تقریبا شصت میلیون نفر در

آگهی

کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان نسبت به شمار روز افزون پناهجویان در سراسر جهان هشدار داده و اعلام کرده است که تقریبا شصت میلیون نفر در سراسر جهان از خانه و کاشانه خود آواره شده اند. چه فرصتهای آموزشی ای می توان برای پناهجویان ایجاد کرد و آموزش چگونه می تواند به آورگان کمک کند تا بر دردهایشان غلبه کنند؟

بورکینا فاسو؛ آموزش رقص برای ترمیم دردهای پناهجویان

سالیا سانو طراح رقص آفریقایی است که همراه با سازمان غیردولتی موسوم به «هنرمندان آفریقایی برای رشد» می خواهد با ارائه فرصتهای هنری و فرهنگی، به پناهندگان اردوگاه مناتنو در بورکینا فاسو کمک کند.

سالیا سانو می گوید که ساکنان اردوگاه پناهندگان که از کشورهای مختلف می آیند و جدا از یکدیگر زندگی می کنند می توانند با تجربه هایی هنری مثل رقص و موسیقی بفهمند که بر سر دیگر ساکنان اردوگاه چه آمده است.

در آغاز، کسانی که در این کلاسهای رقص شرکت می کنند، صرفا به دلیل کنجکاوی می آیند، اما خیلی زود استعدادهایشان بروز می کنند.

آخرین مرحله کارگاه آموزش رقص، اجرای برنامه در فضای باز اردوگاه مناتو است. هدف این است که همه بفهمند در دو ماه گذشته چقدر تلاش و پیشرفت کرده اند. بهترین رقصنده ها برای ادامه تحصیلشان در اواگادوگو (Ouagadougou) بورس می گیرند.

کلاسهای تابستانی سازمان ملل برای پناهندگان فلسطینی

زخمهای فیزیکی و روانی که آثارشان مدتها بر جا می مانند، بخشی از عواقب وحشتناک جنگ هستند. این آسیبها می تواند بر کیفیت کار کودکان در مدارس تأثیر منفی بگذارد. بیش از ۲۰۰ هزار آواره فلسطینی در غزه به مدارس مخصوص سازمان ملل می روند.

این کلاسهای تابستانی را “آژانس امداد و کار سازمان ملل برای کمک به پناهندگان فلسطینی در شرق نزدیک” در سال ۲۰۰۸ برای کسانی که در دروس عربی و ریاضیات رد شده بودند، برگزار کرد. این کلاسها به کودکان آوارگان فرصت می دهد که به کلاس بالاتر بروند. کلاسها چهار هفته طول می کشد.

سیسیل؛ آموزش زیان ایتالیایی برای کمک به ادغام پناهجویان در جامعه

پناهجو حتی زمانیکه به جایی امن برسد، بازهم با چالشهای جامعه جدید روبروست،. یادگیری زبان می تواند سد بین آدمها را از میان بردارد. مرکز موسوم به «اوپن هاوس» (Open House) یکی از مراکز مهم حمایت از پناهجویان در سیسیل است.

این مرکز را یک زوج ایتالیایی اداره می کنند و بودجه آن را بنیاد موسوم به «هومانا» در آلمان تأمین می کند. پناهجویان در اینجا، علاوه بر لباس و پوشاک از خدمات حقوقی و مشاوره های روانی برخوردار می شوند و زبان ایتالیایی هم یاد می گیرند. به شرکت کنندگان در پایان دوره آموزش زبان گواهی داده می شود تا بتوانند در ایتالیا کار پیدا کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سال تحصیلی افغانستان بدون حضور بیش از یک میلیون دختر آغاز شد

«دانشگاه‌های خصوصی نمی‌خواهیم»؛ دانشجویان یونان خشمگین از تصمیم پارلمان با پلیس درگیر شدند

سبقت هند از چین در صدر؛ چند دانشجوی ایرانی در آلمان مشغول به تحصیل هستند؟