دلایل حمایت روسیه از رژیم بشار اسد

دلایل حمایت روسیه از رژیم بشار اسد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بحران سوریه یکی از مهمترین موضوعات نشست سالانه یالتا بود که روز جمعه در شهر کی یف، پایتخت اوکراین برگزار شد. آمریکا و ناتو نسبت به گزارش ها از افزایش

آگهی

بحران سوریه یکی از مهمترین موضوعات نشست سالانه یالتا بود که روز جمعه در شهر کی یف، پایتخت اوکراین برگزار شد.

آمریکا و ناتو نسبت به گزارش ها از افزایش حضور نظامی روسیه در سوریه ابراز نگرانی کرده اند.

روسیه می گوید تنها کارشناسان نظامی به سوریه فرستاده است این درحالیست که برخی گزارش ها از حضور سربازان روس در سوریه در نبرد با مخالفان بشار اسد حکایت دارد.

روسلان گرینبرگ، کارشناس روس درباره دلیل همراهی و حمایت مسکو از بشار اسد می گوید: «ما شاهدیم که عواقب مداخله در لیبی و عراق چه بوده است بنابراین چرا باید با تغییر رژیم اسد موافقت کنیم وقتی نتیجه را می دانیم.»

ریبال اسد، پسر عموی بشار اسد نیز که در تبعید زندگی می کند در این کنفرانس شرکت داشت. او بر لزوم راه حل سیاسی به جای جنگ برای پایان به درگیری ها در سوریه تاکید دارد که در نهایت به لزوم تغییر رژیم اسد می انجامد.

او به یورونیوز می گوید: «جامعه بین المللی از ابتدا با یکدیگر متحد نبودند و یا حتی تلاش نکردند گروههای مخالف را با یکدیگر برای جایگزین شدن در مقابل رژیم بشار اسد همراه کنند. در مقابل، آنها عقب نشستند و اجازه دادند کشورهایی همچون عربستان و قطر و دیگر کشورها کنترل سوریه را در دست گیرند و البته که این کشورها نمی خواهند شاهد یک کشور متحد و دموکراتیک باشند بلکه خواهان یک حکومت اسلامی همچون حکومت خودشان هستند تا بتوانند نقشی مشابه در آن داشته باشند.»

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه تاکید کرده است که کشورش همچنان سلاح و تجهیزات در اختیار نیروهای سوریه قرار می دهد تا این کشور بتواند با پیکارجویان داعش مقابله کنند.

قرار است وزرای خارجه روسیه و آمریکا طی چند روز آینده در نیویورک دیدار کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در پی حمله موشکی اسرائیل به سوریه، فعالیت فرودگاه دمشق بار دیگر متوقف شد

رای دیوان لاهه در پرونده شکایت علیه سوریه؛ معنی حکم موقت برای دولت دمشق و قربانیان شکنجه چیست؟

دادگاه فرانسه حکم بازداشت بین‌المللی بشار اسد را صادر کرد