Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پراگ؛ مخالفت سران گروه ویزگراد با سهمیه بندی پناهجویان در اتحادیه اروپا

پراگ؛ مخالفت سران گروه ویزگراد با سهمیه بندی پناهجویان در اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سران کشورهای گروه ویزگراد شامل چهار کشور مجارستان، جمهوری چک، لهستان و اسلواکی روز جمعه در پراگ با هر گونه سهمیه بندی پناهجویان مخالفت کردند. ایده ای

آگهی

سران کشورهای گروه ویزگراد شامل چهار کشور مجارستان، جمهوری چک، لهستان و اسلواکی روز جمعه در پراگ با هر گونه سهمیه بندی پناهجویان مخالفت کردند. ایده ای که توسط آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان مطرح شده است. در این نشست همچنین از ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان که کشورش با بحران پناهجویان روبروست اعلام حمایت شد.

بوسلاو زوبوتکا نخست وزیر جمهوری چک در کنفرانس مطبوعاتی گفت: «آنچه در اعلامیه نشست امروز گفته شده معتبر است. ما از همبستگی پشتیبانی می کنیم و آماده ایم تا بطور داوطلبانه برای اجرای این همبستگی مشارکت کنیم اما سیستم سهمیه بندی پناهجویان را که به هر شکلی مکانیسمی از تعهد و اجبار را در خود داشته باشد رد می کنیم.»

ویکتور اوربان و دولت دست راستی مجارستان از پرآوازه ترین مخالفان مهاجرت در مقیاس بزرگ در اتحادیه اروپا هستند. مجارستان نقطه ورود اصلی پناهجویانی است که از راه یونان و صربستان قصد دارند به کشورهای اروپای غربی بروند. این کشور مخالف عبور آزاد پناهجویان بسوی اتریش و آلمان است.

نخست وزیر لهستان نیز در این کنفرانس خبری گفت که کشورها باید بتوانند بطور مستقل درباره چگونگی کمک به بحران مهاجرت تصمیم بگیرند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها