در خبرها آمده بود...

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
در خبرها آمده بود...

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

جنگ توییتری طرفداران دو تیم فنرباغچه و سلتیک

درگیری هواداران دو تیم فنرباغچه ترکیه و سلتیک اسکاتلند در آستانه شروع مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا حواشی خود را داشته است.

ابتدا برخی از طرفداران تیم فنرباغچه ترکیه تصاویری چاقو بدست از خود را در شبکه های اجتماعی منتشر کردند.

طرفداران سلتیک هم به تهدیدات توییتری رقیبان خود پاسخی طنزآمیز دادند. آنها عکس های خود را با اسباب و اساس خانگی مثل گردگیر و از این دست منتشر کردند. طرفداران فنرباغچه هم در پاسخ بیکار ننشتند و تصاویری مشابه را توییت کردند تا سرانجام به جای تهدید، شوخی و طنز بر رقابت تیم های محبوبشان سایه اندازد.

دنده نماینده اوکراینی در دعوای پارلمانی شکست

دعوای دو نماینده اوکراینی توسط دوربین مداربسته ثبت شد. اوله و یوری هر دو تا روز سه شنبه از احزاب دولت ائتلافی حاکم بر اوکراین بودند. اما رادیکال پارتی، حزب یوری، در اعتراض به رای موافق ائتلاف به طرح جنجال برانگیز تغییر قانون اساسی اوکراین از ائتلاف بیرون کشید. یوری می گوید در این دعوا دنده هایش شکسته شده اند.


روز دانش در روسیه و ابتکار خانم معلم ها

هر سال اول سپتامبر در روسیه روز گرامیداشت دانش است. این روز روزی سنتی در روسیه به شمار می رود و مراسم مربوط به آن نیز مراسمی رسمی است. اما خانم معلم های مدرسه شماره ۴ در منطقه کراسنوزنامنسک مسکو برای دانش آموزان خود هدیه و مراسمی ویژه تدارک دیده بودند، رقصی گروهی و راک و اند رل.

وقتی زنی ادای ژان کلود وَن دام را در می آورد!

لیزا فوسکو، در برنامه ای زنده در تلویزیون ملی ایتالیا خواست ادای ژان کلود وَن دام را در بیاورد اما باعث ناراحتی جسم خود شد.


دختر رفتگر تاجیکی که نامش پرآوازه می شود

منیره میرزایوا، دختر ۱۹ ساله گمنامی از شهر دوشنبه است، دختری که در پایتخت تاجیکستان رفتگری می کند و روزگارش را از دستمزدی که از این کار عاید خود می کند می گذراند.

منیره تا روزی که میهایلا نوروک، عکاس رومانیایی از او عکسی گرفت دختری جوان و گمنام بود. این عکاس به گوشه و کنار دنیا سفر می کند و زیبایی طبیعی زنان را به تصویر می کشد.

با این عکسِ عکاس رومانیایی که در آن منیره با اطلس تاجیکی اش به تصویر کشیده شده است زیبایی این دختر جوان تاجیک از مرزهای این کشور آسیای میانه فراتر رفته و تحسین بینندگان را برانگیخته است. در عرض چند روز عکس منیره در فیسبوک هزاران لایکد خورده است.

از مدلی در مجله ماکسیم تا ریاست بخش مطبوعات پلیس اودیسه

ریاست بخش مطبوعات پلیس در اودیسه اوکراین بر عهده آنا پنچو است، زنی ۲۸ ساله که مدلی حرفه ای است. اوکراینی ها همچنین او را بخاطر تصاویرهای لختش در مجله ماکیسم، مجله ای برای مردان، به یاد می آورند. این مدل زیبا در زمانی به ریاست مطبوعات پلیس اودیسه رسید که فرمانداری این منطقه به میخائیل ساکاشویلی، رئیس جمهوری سابق گرجستان سپرده شد.