Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پناهجویان در مجارستان، سرگردان میان قطارهای داخلی

پناهجویان در مجارستان، سرگردان میان قطارهای داخلی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پناهجویانی که خود را به مجارستان رسانده اند، اکنون و پس از ناامیدی از یافتن قطاری بین المللی برای رساندن خود به مرز کشورهای اروپای غربی، به قطارهای

آگهی

پناهجویانی که خود را به مجارستان رسانده اند، اکنون و پس از ناامیدی از یافتن قطاری بین المللی برای رساندن خود به مرز کشورهای اروپای غربی، به قطارهای داخلی روی آورده اند تا به وسیله آنها به شهرها و مناطق نزدیک مرز بروند.

در حضور پلیس مجارستان، ایستگاه راه آهن شهر بوداپست مملو از مهاجرانی است که از قطاری به قطار دیگر می روند تا شاید در نهایت راهی بسوی مرزهای اروپای غربی بیابند.

یکی از این مهاجران می گوید: «ابتدا ما سوار قطار دیگری شدیم اما آنها گفتند که این قطار تا نزدیکی مرزها می رود. بنابراین قطارمان را عوض کردیم. البته هنوز تردید داریم و همچنان منتظریم.»

پناهجوی دیگری در پاسخ به این سوال که “آیا مطمئن هستید این قطار به سمت اتریش می رود؟” می گوید: «نمی دانم. بعضی ها می گفتند که این قطار به شهر گیور در نزدیکی مرز می رود. از آنجا سعی می کنیم به اتریش برویم.»

پناهنده دیگری می گوید: «من از مردم شنیدم که هیچ قطار بین المللی در بوداپست برای رفتن به هیچ کشور اروپایی وجود ندارد.»

به گفته آندریا هایاگوش، خبرنگار یورونیوز در بوداپست شرکت راه آهن به مسافران به زبان انگلیسی اطلاع داده که هیچ قطاری برای مقصدهای اروپای غربی وجود ندارد اما مهاجرانی که سوار قطارها شده اند نمی خواهند پیاده شوند و امیدوارند که به طریقی بتوانند خود را به اتریش یا اآلمان برسانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس مجارستان پناهجویان سوار بر قطار را پیش از رسیدن به مرز پیاده کرد

کامیون‌های حامل کمک‌های انسانی به غیرنظامیان فلسطینی از گذرگاه کرم‌شالوم وارد غزه می‌شوند

درخواست آمریکا برای بازگشایی گذرگاه رفح؛ اسرائیل آفریقای جنوبی را به «تحریف واقعیت» متهم کرد