Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

مقامات برخی از کشورهای اروپایی خواستار اصلاح قوانین پناهندگی شدند

مقامات برخی از کشورهای اروپایی خواستار اصلاح قوانین پناهندگی شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

صدها نفر از مهاجران روز چهارشنبه در حالی که سعی می کردند از مرزهای یونان عبور کرده و وارد مقدونیه شوند، با برخورد پلیس ضدشورش این کشور روبرو شدند. در

آگهی

صدها نفر از مهاجران روز چهارشنبه در حالی که سعی می کردند از مرزهای یونان عبور کرده و وارد مقدونیه شوند، با برخورد پلیس ضدشورش این کشور روبرو شدند. در مرز مشترک مجارستان و صربستان نیز، مهاجران به دلیل نصب دیواری از سیم خاردار امکان ورود به مجارستان و ادامۀ مسیر خود به سمت اروپا را ندارند.

همزمان، فرانسه، آلمان و ایتالیا خواستار بازنویسی قانون پناهندگی در اروپا شدند. وزرای خارجۀ این سه کشور در نامه ای خطاب به مسئول سیاست خارجی اتحادیۀ اروپا، روند کنونی «حق پناهندگی» در کشورهای اروپایی را در مقابل ورود روز افزون پناهجویان طی ماههای اخیر ناکافی دانسته و خواستار اصلاحات و بازنویسی در این مورد شدند.

قرار است مفاد مطرح شده در این نامه، طی نشست غیررسمی وزرای خارجۀ اروپا در روزهای جمعه و شنبه مورد بررسی قرار گیرد.

وزرای خارجۀ فرانسه، ایتالیا و آلمان ضمن تاکید بر ارائۀ کمک های انساندوستانه به پناهجویان، خواستار یکسان سازی سیاست های کشورهای مختلف اروپا در رابطه با پناهندگان شده اند. امضاکنندگان این نامه می گویند اروپا باید هرچه سریع تر لیستی از کشورهای «مطمئن» تهیه کند تا درخواست های پناهندگی با استناد به کشورهایی که از آنها می آیند، مورد بررسی قرار گیرد.

بر اساس قانون دوبلین، پناهجویان موظف هستند در اولین کشوری که وارد خاک آن می شوند، درخواست پناهندگی خود را ارائه کنند. با استناد به این قانون، کشورهای غرب اروپا بi ویژه بریتانیا با انتقاد از کشورهای ورودی نظیر یونان و ایتالیا، آنها را متهم می کنند که بدون ثبت نام، به این مهاجران امکان می دهند که خود را به کشورهای اروپای غربی و شمالی برسانند.

از ابتدای سال جاری میلادی، بر شمار پناهجویانی که از جنگ در مناطقی مانند سوریه و عراق می گریزند و تلاش می کنند خود را به اروپا برسانند افزوده شده است. تعداد زیادی از این مهاجران جان خود را در مسیر عزیمت به اروپا از دست داده اند و سازمان های فعال در زمینۀ دفاع از حقوق بشر نیز وضعیت این مهاجران در کشورهای ورودی به اروپا نظیر یونان و مقدونیه نگران کننده گزارش می کنند.

به گزارش سازمان ملل، تاکنون دست کم ۲۵۰۰ نفر از مهاجرانی که تلاش می کرده اند از طریق دریا خود را به یونان یا ایتالیا برسانند جان خود را از دست داده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز اصلاح «رویه دوبلین» برای پناهجویان در اروپا

سخاوت ایسلندیها دولت را تشویق به پذیرفتن تعداد بیشتری پناهجو کرد

شکست سنگین حزب حاکم فرانسه در انتخابات اروپا؛ ماکرون پارلمان را منحل کرد