راهنمای «آدمک سوزان» برای آنها که در جشنواره امسال شرکت نمی کنند

راهنمای «آدمک سوزان» برای آنها که در جشنواره امسال شرکت نمی کنند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جشنواره سالانه «برنینگ من» یا «آدمک سوزان» امسال هم در بیابان «بلک راک» در ایالت نوادای آمریکا برگزار می شود. شرکت کنندگان به مدت یک هفته در فضای

آگهی

جشنواره سالانه «برنینگ من» یا «آدمک سوزان» امسال هم در بیابان «بلک راک» در ایالت نوادای آمریکا برگزار می شود. شرکت کنندگان به مدت یک هفته در فضای بیابان آزادانه با یکدیگر معاشرت می کنند و وقت خود را به تفریح و موسیقی و هنر اختصاص می دهند.

این جشنواره هرساله روز دوشنبه پیش از تعطیلات روز کارگر در آمریکا آغاز می شود و با سوزاندن یک آدمک حصیری بزرگ و سازه های شبیه آن پایان می یابد. در جشنواره سال ۲۰۱۵ هفتاد هزار نفر شرکت می کنند.

ما یکی از این هفتاد هزار نفر نیستیم. شما هم نیستید، چون دارید این نوشته را می خوانید و در محل برگزاری جشنواره هیچ گونه شبکه تلفن همراه یا ارتباط اینترنتی وجود ندارد.

البته اینترنت تقریباً وجود ندارد، چون به هر حال بعضی از شرکت کنندگان تصاویر مربوط به این جشنواره را به کمک اینترنت وای فای در شبکه های اجتماعی منتشر کرده اند.

سازمان دهندگان جشنواره امکان مشاهده مستقیم برنامه ها را هم برای ما و شما فراهم کرده اند.

Burning Man 2015 Live webcast

اگر باد و شنهای بیایان اجازه دهند، ما و شما می توانیم سوزاندن تندیس «آدمک سوزان» را هم روز شنبه پنجم سپتامبر، حدود ساعت نه شب به وقت محلی، از همین طریق و به صورت زنده تماشا کنیم.

در عین حال، چیزهایی در جریان این جشنواره به نمایش در می آیند که از راه دور هم تماشایی اند، مثل «توتم اعترافات» اثر مایکل گارلینگتون ، جایی که شرکت کنندگان می توانند برای اعتراف به گناهانشان بروند و در عین حال ساخته های دیگران را ببینند و اجناس شان را با آنها معاوضه کنند.

یا مثل “معبد امید”:

یا R-Evolution که یک سازه چهارده متری اثر مارکو کوچرانس است.

گالری عکس: تندیس های «آدمک سوزان» امسال، به لطف جس هابز / بنیاد فلاکس

Burning Man 2015 artworks

اتفاقات دیگری هم هستند که نمی شود آنها را از راه دور تجربه کرد، مثل زندگی کردن بر اساس اصول «همبستگی سراسری»، «مبارزه با تعلقات مادی»، یا «اتکای به نفس اساسی»، که برخی از اهداف اصلی برپایی این جشنواره به شمار می روند.

اتفاق جذاب دیگری که نمی شود از راه دور آن را تجربه کرد پاکسازی کل محوطه برگزاری جشنواره است. همه سازه ها باید تا پیش از پایان جشنواره در روز دوشنبه، هفتم سپتامبر، سوزانده شوند.

یک اتفاق جذاب دیگر دیدار معاشرت با چهره های مشهور و جنجالی است. ثروتمندان سیلیکون ولی، ستاره های موسیقی و هنرپیشه هایی مثل پاریس هیلتون هم در این جشنواره شرکت می کنند و در این باره خبررسانی هم کرده اند.

بیشتر بخوانید

www.abc.es

westword.com

dailygossipfix.com

در هر حال، بحثهای زیادی درباره این جشنواره به راه افتاده است که همه می توانند در آنها شرکت کنند.

آگهی

در نهایت، افرادی هم هستند که به نظرشان این جشنواره دیگر آن حال و هوای گذشته را ندارد و ارزش ندارد که ۴۵۰ دلار برای خرید بلیت آن پرداخت کنند. تماشای این گزارش شبکه ای بی سی از جشنواره سال ۱۹۹۷ بهترین گزینه برای آنهاست.

اولین جشنواره «آدمک سوزان» را هم می شود اینجا تماشا کرد:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ارتش آمریکا مهمات توقیف شده ایران را به اوکراین می دهد

برنده جایزه نوبل شیمی ۲۰۲۳ در اولین امتحان دانشگاهی مردود شده بود

زلزله سیاسی در واشنگتن؛ برای نخستین بار در تاریخ آمریکا رئیس مجلس نمایندگان از سمت خود برکنار شد