Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حزب دموکراسی نوین برای کسب اکثریت پارلمان یونان تلاش می کند

حزب دموکراسی نوین برای کسب اکثریت پارلمان یونان تلاش می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با نزدیک شدن زمان انتخابات زودهنگام پارلمان یونان، احزاب در این کشور بر تبلیغات خود افزوده اند. حزب محافظه کار «دموکراسی نوین» به رهبری اونگلیس

آگهی

با نزدیک شدن زمان انتخابات زودهنگام پارلمان یونان، احزاب در این کشور بر تبلیغات خود افزوده اند. حزب محافظه کار «دموکراسی نوین» به رهبری اونگلیس میماراکیس یکی از احزاب یونان است که در نظرسنجی ها، به فاصلۀ سه امتیاز، بعد از حزب سیریزا به رهبری الکسیس سیپراس قرار دارد. تحلیلگران سیاسی می گویند رقابت اصلی برای کسب اکثریت پارلمان در این انتخابات میان این دو حزب خواهد بود.

اونگلیس میماراکیس از هم اکنون میتینگ های تبلیغاتی خود را در پایتخت یونان آغاز کرده است. یکی از هواداران حزب دموکراسی نوین می گوید: «اونگلیس میماراکیس با زبان عادی و عامیانه حرف می زند، دروغ نمی گوید و وعده های توخالی هم نمی دهد. او می تواند نخست وزیر بهتری از سیپراس باشد.»

هوادار دیگری نیز می گوید: «من فکر می کنم مردم پس از تحمیل کنترل مالی [و سقف دریافت پول]، از حزب سیریزا سرخورده شده اند و این موجب خواهد شد که همه چیز به نفع دموکراسی نوین تمام شود.»

آنتونیو ساماراس، نخست وزیر پیشین یونان نیز در این مبارزات انتخاباتی برای موفقیت حزب دموکراسی نوین و به حمایت از اونگلیس میماراکیس وارد کارزار شده است.

قرار است در جریان مبارزات انتخاباتی، دو مناظره میان رهبران حزب سیریزا و دموکراسی نوین برگزار شود. مهمترین محور این مناظره ها برنامه های ریاضت اقتصادی و وام های خارجی خواهد بود.

خبرنگار یورونیوز از محل میتینگ تبلیغاتی حزب دموکراسی نوین چنین گزارش می دهد: «در حالی که سه هفته به انتخابات مانده است، خصومت سیاسی میان حزب چپگرای سیریزا و حزب راست میانۀ دموکراسی نوین شدت یافته است. همان طور که نظرسنجی ها نشان می دهد، پیروز انتخابات بیستم سپتامبر حزبی خواهد بود که موفق شود آرای بیش از ۱۵ درصد از رای دهندگان مردد را به خود اختصاص دهد.» این انتخابات زودهنگام قرار است روز بیستم سپتامبر برگزار شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان: اتحادیه اروپا دروازه‌ها را به روی کودکان قحطی‌زده و آسیب‌دیده غزه باز کند

مقدونیه یا مقدونیه شمالی؟ خشم یونان از رئيس جمهور جدید اسکوپیه: چرا گفتی مقدونیه؟

مشعل بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس در المپیای یونان روشن شد