بزرگداشت سربازان اوکراینی کشته شده در ایلووایسک

بزرگداشت سربازان اوکراینی کشته شده در ایلووایسک
نگارش از مهران احمدی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گروهی از مردم شهر کی یف در اولین سالگرد محاصره شهر ایلووایسک یاد سربازان کشته شده در جریان این حادثه را گرامی داشتند. به گفته دادستانی نظامی اوکراین

آگهی

گروهی از مردم شهر کی یف در اولین سالگرد محاصره شهر ایلووایسک یاد سربازان کشته شده در جریان این حادثه را گرامی داشتند.

به گفته دادستانی نظامی اوکراین در جریان رویدادهایی که در ماه اوت سال ۲۰۱۴ میلادی در منطقه دونتسک اوکراین و در نزدیکی ایلووایسک روی داد ۳۳۶ سرباز و مامور انتظامی اوکراین کشته و ۴۲۹ نفر نیز زخمی شدند.

مادر یکی از سربازان کشته شده می گوید: «پسر من کشته شد. او یک فعال جنبش میدان بود. ما به اینجا آمدیم تا یاد او را گرامی بداریم و مدالش را دریافت کنیم. از سربازانی که در جنگ کشته شدند متشکریم. به قهرمانان افتخار می کنیم.»

اکثر شرکت کنندگان در مراسم روز شنبه سربازان گارد ملی اوکراین، جنگجویان گردان دونباس و خانواده ها و بستگان کشته شدگان بودند. نمایندگان گردانهای داوطلبان از رهبران اوکراین خواستند که با انجام تحقیقی بی طرفانه درباره رخدادهای شهر ایلووایسک، متخلفان مجازات شوند.

محاصره و تسلیم شهر ایلووایسک روند تحولات در استان دونباس اوکراین را تغییر داد و منجر شد که رئیس جمهوری اوکراین چند روز پس از آن به توافق صلح مینسک تن دهد، توافقی که برای برخی از اوکراینی ها توافقی تحقیرآمیز بود.

علیرغم توافق انجام شده با شورشیان مبنی بر تسلیم شهر ایلووایسک در ازای فراهم کردن فرصت عقب نشینی برای سربازان گرفتارشده در این شهر، بسیاری از این سربازان در هنگام عقب نشینی مورد هدف قرار گرفتند و کشته یا زخمی شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرمانده ارتش اوکراین: وضعیت در جبهه نبرد با وجود مهار حملات روس‌ها «دشوار» است

آخرین تحولات جنگ در اوکراین؛ رهبران غربی در دومین سالگرد تهاجم روسیه چه گفتند؟

ارتش اوکراین از شهر آودیئیفکا عقب‌نشینی کرد