Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هفتاد و یک مهاجر سوری در کامیونی در اتریش مدفون شدند

هفتاد و یک مهاجر سوری در کامیونی در اتریش مدفون شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به دنبال کشف کامیونی مملو از اجساد مهاجران غیرقانونی در اتریش، تحقیقات پلیس این کشور درباره این حادثه همچنان ادامه دارد. این کامیون یخچال دار در

آگهی

به دنبال کشف کامیونی مملو از اجساد مهاجران غیرقانونی در اتریش، تحقیقات پلیس این کشور درباره این حادثه همچنان ادامه دارد. این کامیون یخچال دار در بزرگراهی در شرق اتریش و در نزدیکی مرز این کشور با مجارستان رها شده بود.

بنا به تازه ترین گزارش ها، مأموران پلیس اتریش اجساد هفتاد و یک نفر را شمارش کرده اند. هشت زن و چهار کودک، از جمله یک دختربچه یک ساله، در میان قربانیان دیده می شوند. به گفته یوهانا میکل – لایتنر، وزیر کشور اتریش، به نظر می رسد که قربانیان همگی از کشور سوریه عازم اروپا بوده اند و افراد آفریقایی در میان آنان دیده نمی شوند. شواهد نشان می دهد که برخی از قربانیان ناامیدانه تلاش کرده بودند با شکستن درهای کامیون خود را نجات دهند.

همزمان، پلیس مجارستان سه نفر را در این رابطه دستگیر کرده است. هانس پتر دوکوتسیل، رئیس پلیس بورگنلاند، در این باره به خبرنگاران گفت: «یکی از مجرمان یک شهروند بلغاری است که البته اصلیت لبنانی دارد. کامیون متعلق به او بوده است. یکی دیگر از دستگیرشدگان هم یک شهروند بلغاری است، و نفر سوم تبعه مجارستان است.»

در عین حال، به گفته پلیس مجارستان، دستگیرشدگان مجرمان خرده پا بوده اند و پلیس امیدوار است که از طریق این افراد بتواند به قاچاقچیان اصلی دست پیدا کند. در حادثه ای دیگر، پلیس مجارستان از واژگون شدن یک خودروی حامل مهاجران سوری و دستگیری هجده نفر در این رابطه خبر داد. راننده خودرو اهل رومانی و مظنون به قاچاق انسان بوده و قصد داشته است مهاجران غیرقانونی را از طریق بزرگراهی به بوداپست، پایتخت مجارستان، برساند.

این حوادث در حالی اتفاق می افتند که بحران مهاجرت های غیرقانونی از خاورمیانه و آفریقا به اروپا به اوج خود رسیده است. کشورهای اروپایی با سیل مهارناپذیر پناهجویان و مهاجران غیرقانونی مواجه اند که بسیاری از آنان در وضعیت بسیار دشواری خود را به این کشورها رسانده اند. بنا به برآورد «سازمان بین المللی مهاجرت»، در یک سال گذشته دست کم سه هزار و پانصد مهاجر در راه رساندن خود به اروپا جان باخته اند، و صدها هزار نفر دیگر در انتظار دریافت پناهندگی از کشورهای اروپایی اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادامه ورود مهاجران به مجارستان، نا کارآمدی سیم خاردارها در مرز با صربستان

یورشی دیگر از کنشگران محیط زیست؛ پاشیدن رنگ بر بنای تاریخی «استون‌هنج»

رویترز: اسرائیل مجوز از سر گیری تجارت مواد غذایی تازه به نوار غزه را صادر کرده است