آگهی

آمریکا در مقابل شدیدترین آتش سوزیهای فصلی

آمریکا در مقابل شدیدترین آتش سوزیهای فصلی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آتش سوزی وسیع در ایالت واشنگتن واقع در شمال غرب ایالات متحده آمریکا که از هفته پیش آغاز شده، هنوز مهار نشده است اما ماموران آتش نشانی تلاش می کنند تا

آتش سوزی وسیع در ایالت واشنگتن واقع در شمال غرب ایالات متحده آمریکا که از هفته پیش آغاز شده، هنوز مهار نشده است اما ماموران آتش نشانی تلاش می کنند تا با استفاده از کاهش باد در روزهای اخیر به مقابله بیشتر با آتش بپردازند.

آگهی

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، وضعیت ایالت واشنگتن را اضطراری اعلام کرد و تلاش می شود تا نیرو و تجهیزات بیشتری برای مهار آتش به این محل ارسال شود. امدادگرانی نیز از زلاندنو و استرالیا برای کمک به نیروهای محلی آمده اند.

تاد پچوتا، یکی از فرمانده های آتش نشانی می گوید: «با استفاده از بولدوزر و وسایل دست ساز موانعی بر سر راه آتش می گذاریم و داریم پیشرفت می کنیم ولی همانطور که قبلاً گفتم برخورد با این آتش مثل خوردن فیل است، هر بار بخشی از آن را می خوری، ولی باز هم مقدار زیادی برای خوردن می ماند.»

در شهرستان اوکانوگان در ایالت واشنگتن پانصد هزار خانه در معرض تهدید آتش هستند و به هشت مرکز دستور تخلیه داده شده است.

گسترش آتش سوزی در ایالت واشنگتن و آتش سوزیهای کالیفرنیا و چند ایالت دیگر، آمریکا را با یکی از وخیم ترین آتش سوزی های فصل تابستان در این کشور روبرو کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای نویسنده کتابی جدید درباره مرداک: آرزوی میلیاردر ۹۲ ساله آمریکایی شنیدن خبر مرگ ترامپ است

بایدن در مجمع عمومی سازمان ملل بر جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای تاکید کرد

آمریکا تحویل تانک‌های آبرامز به اوکراین را «به زودی» آغاز می‌کند