Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آرامش پس از زد و خورد بر سر بحران زباله در لبنان

آرامش پس از زد و خورد بر سر بحران زباله در لبنان
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بیروت، پایتخت لبنان، بعد از تظاهرات خشونت بار بر سر بحران زباله های شهری، روز دوشنبه آرامی را آغاز کرد.کارزار موسوم به «تو بوی گند می دهی» در فیس بوک

آگهی

بیروت، پایتخت لبنان، بعد از تظاهرات خشونت بار بر سر بحران زباله های شهری، روز دوشنبه آرامی را آغاز کرد.کارزار موسوم به «تو بوی گند می دهی» در فیس بوک اعلام کرد تظاهراتی که قرار بود عصر دوشنبه برگزار شود، به تعویق افتاده است. برگزارکنندگان این تظاهرات حتی نشست خبری از پیش اعلام شده را نیز به تعویق انداختند.

تظاهرات ساکنان پایتخت که از روز شنبه آغاز شده بود، روز یکشنبه به اوج خود رسید و بر اثر زد و خورد شدید میان تظاهرکنندگان و پلیس، به زخمی شدن دست کم هفتاد تن انجامید.

شلیک گاز اشک آور و پاشیدن آب، پاسخ پلیس ضد شورش به تظاهرکنندگانی بود که با پرتاب سنگ و اشیا دیگر و آتش زدن خودروها خشم خود را از انباشت زباله در خیابان های بیروت نشان دادند.

در واکنش به این خشونت ها، تمّام سلام نخست وزیر و کفیل ریاست جمهوری لبنان، تهدید به استعفا کرده است. در حدود یک سال است که دولت لبنان بدون رئیس جمهوری و تنها توسط نخست وزیر اداره می شود. مطابق قانون اساسی لبنان، رئیس جمهوری مسئول انتصاب نخست وزیر است، بنابراین در صورت استعفای آقای سلام، ان کشور باز هم با بحران سیاسی پیچیده تری روبرو خواهد شد.

دولت لبنان پیش از این برای جمع آوری زباله ها شهری اعلام ناتوانی کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش‌ها به کشته‌شدن مرد شماره ۲ حماس؛ اسرائیل: این حمله نه به لبنان و حزب‌الله بلکه به حماس بود

ویدئو؛ بازیافت کاغذ و بطری‌های پلاستیکی در بیروت

تصاویری از تخریب بانکهای بیروت؛ لبنانی‌هایی که نمی‌توانند پولشان را برداشت کنند