Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تشکیل حزب "وحدت مردمی" در یونان

تشکیل حزب "وحدت مردمی" در یونان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

برخی اعضای حزب سیریزا که مخالف طرح کمک مالی وام دهندگان اروپایی به یونان بودند روز جمعه از تاسیس حزب تازه ای به نام حزب “وحدت مردمی” خبر دادند. پیشتر

آگهی

برخی اعضای حزب سیریزا که مخالف طرح کمک مالی وام دهندگان اروپایی به یونان بودند روز جمعه از تاسیس حزب تازه ای به نام حزب “وحدت مردمی” خبر دادند.

پیشتر نزدیک به چهل نماینده وابسته به حزب سیریزا در روز ۱۴ ماه اوت به کمک ۸۶ میلیارد یورویی به کشور رای منفی دادند. در پی بحران داخلی حزب الکسیس سیپراس، نخست وزیر پیشین یونان که اکثریت موافق مجلس را از دست داده بود روز پنجشنبه استعفای خود را اعلام کرد.

با تشکیل حزب تازه تاسیس وحدت مردمی، این حزب سومین حزب بزرگ پارلمان یونان خواهد بود که خود را برای انتخابات آتی مجلس در ماه سپتامبر آماده خواهد کرد.

صبح روز جمعه اوانجلوس میماراکیس، رهبر حزب اپوزیسیون و محافظه کار “دموکراسی نوین” با رییس جمهوری یونان دیدار کرد. او سه روز وقت دارد تا برای تشکیل دولت جدید اقدام کند. در صورت عدم موفقیت آقای میمارکیس در تشکیل دولت جدید، حزب تازه تاسیس فرصت تشکیل دولت تازه را خواهد داشت.

این در حالیست که سخنگوی پارلمان یونان روز جمعه نحوه اعطای قدرت اجرایی از سوی رئیس جمهوری یونان به حزب اپوزیسیون را یک تصمیم شتابزده و بر خلاف قانون اساسی خواند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استعفای الکسیس سیپراس؛ بیم و امید مردم یونان

یونان: اتحادیه اروپا دروازه‌ها را به روی کودکان قحطی‌زده و آسیب‌دیده غزه باز کند

مقدونیه یا مقدونیه شمالی؟ خشم یونان از رئيس جمهور جدید اسکوپیه: چرا گفتی مقدونیه؟