تشکیل حزب "وحدت مردمی" در یونان

تشکیل حزب "وحدت مردمی" در یونان
نگارش از Euronews

برخی اعضای حزب سیریزا که مخالف طرح کمک مالی وام دهندگان اروپایی به یونان بودند روز جمعه از تاسیس حزب تازه ای به نام حزب “وحدت مردمی” خبر دادند. پیشتر

برخی اعضای حزب سیریزا که مخالف طرح کمک مالی وام دهندگان اروپایی به یونان بودند روز جمعه از تاسیس حزب تازه ای به نام حزب “وحدت مردمی” خبر دادند.

پیشتر نزدیک به چهل نماینده وابسته به حزب سیریزا در روز ۱۴ ماه اوت به کمک ۸۶ میلیارد یورویی به کشور رای منفی دادند. در پی بحران داخلی حزب الکسیس سیپراس، نخست وزیر پیشین یونان که اکثریت موافق مجلس را از دست داده بود روز پنجشنبه استعفای خود را اعلام کرد.

با تشکیل حزب تازه تاسیس وحدت مردمی، این حزب سومین حزب بزرگ پارلمان یونان خواهد بود که خود را برای انتخابات آتی مجلس در ماه سپتامبر آماده خواهد کرد.

صبح روز جمعه اوانجلوس میماراکیس، رهبر حزب اپوزیسیون و محافظه کار “دموکراسی نوین” با رییس جمهوری یونان دیدار کرد. او سه روز وقت دارد تا برای تشکیل دولت جدید اقدام کند. در صورت عدم موفقیت آقای میمارکیس در تشکیل دولت جدید، حزب تازه تاسیس فرصت تشکیل دولت تازه را خواهد داشت.

این در حالیست که سخنگوی پارلمان یونان روز جمعه نحوه اعطای قدرت اجرایی از سوی رئیس جمهوری یونان به حزب اپوزیسیون را یک تصمیم شتابزده و بر خلاف قانون اساسی خواند.

مطالب مرتبط