Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ژان ماری لوپن اخراجش از «جبهه ملی» فرانسه را در دادگاه به چالش می کشد

ژان ماری لوپن اخراجش از «جبهه ملی» فرانسه را در دادگاه به چالش می کشد
Copyright 
نگارش از مهران احمدی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ژان ماری لوپن، بنیانگذار «جبهه ملی» در فرانسه که روز پنجشنبه از این حزب اخراج شد، اعلام کرد که این تصمیم را در دادگاه به چالش خواهد کشید. دفتر

آگهی

ژان ماری لوپن، بنیانگذار «جبهه ملی» در فرانسه که روز پنجشنبه از این حزب اخراج شد، اعلام کرد که این تصمیم را در دادگاه به چالش خواهد کشید.

دفتر اجرایی حزب «جبهه ملی» روز گذشته در غیاب مارین لوپن، رئیس این حزب و دختر ژان ماری لوپن تصمیم به اخراج او از حزب به دلیل مواضع و سخنان جنجالی اش درباره هولوکاست و یهودیها گرفت. ژان ماری لوپن گفت: «به نظرم تحت پیگرد قرار گرفتن در حزبی که خودتان پایه گذاری کرده اید در حالی که دخترتان ریاست آن را برعهده دارد، دلخراش است.»

حزب «جبهه ملی» در سال ۱۹۷۲ توسط نیروهای ملی گرا و راست افراطی و به ریاست ژان ماری لوپن تاسیس شد.
ژان ماری لوپن که اینک ۸۷ سال دارد، تا سال ۲۰۱۱ ریاست حزب «جبهه ملی» را برعهده داشت و مارین لوپن دختر او در این مدت از پدر خود و مواضع سیاسی او دفاع می کرد.

ژان ماری لوپن در سال ۲۰۰۲ توانست با راه یافتن به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه شگفتی آفرین شود. او در نهایت در دور دوم انتخابات آن سال از ژاک شیراک شکست خورد. ژان ماری لوپن به اتخاذ مواضع جنجالی و ضدیهودی در فرانسه شهرت دارد.

مارین لوپن که در سال ۲۰۱۲ در انتخابات ریاست جمهوری پس از فرانسوا اولاند و نیکولا سارکوزی سوم شد اینک درصدد است تا با دوری جستن از مواضع جنجالی پدرش بخت خود را برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۷ افزایش دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله داعش در روسیه، احضار تاجیک‌ها در فرانسه؛ تروریسم اسلامی مهم‌ترین دغدغه پاریس پیش از المپیک است

حمله با چاقو به مامور پلیس در شانزلیزه پاریس

توهین‌های نژادپرستانه علیه ستارگان آفریقایی‌تبار فرانسوی؛فدراسیون فوتبال فرانسه به فیفا شکایت می‌کند