Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اردوغان: ترکیه به سرعت به سوی انتخابات زودرس می رود

اردوغان: ترکیه به سرعت به سوی انتخابات زودرس می رود
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، از احتمال برگزاری انتخابات زودرس در این کشور سخن گفت. پس از آن که حزب حاکم ترکیه، عدالت و توسعه، نتوانست نظر

آگهی

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، از احتمال برگزاری انتخابات زودرس در این کشور سخن گفت. پس از آن که حزب حاکم ترکیه، عدالت و توسعه، نتوانست نظر رهبران احزاب دیگر را برای تشکیل ائتلاف جلب کند، اکنون روند تحولات سیاسی، این کشور را به سوی انتخابات زودرس سوق داده است. رئیس جمهوری ترکیه گفت که برای برون رفت از بن بست سیاسی حاضر «به طور قطع به اراده مردم رجوع خواهد شد.»

او که در برابر جمعی از مسئولان دولتی در کاخ ریاست جمهوری سخن می گفت، اضافه کرد: «کسانی که صحنه سیاست را به صحنه تئاتر دبستان تغییر داده اند، قادر به درک مشکلات مملکت نیستند که بخواهند برای آن راه حلی پیدا کنند. من نگران کشور و مردمم هستم. اگر ادعایی دارید، این موقعیت برای شما به وجود آمده تا آن را ثابت کنید. ما داریم به سرعت به سوی یک انتخابات زودرس می رویم.»

در نخستین واکنش به سخنان رئیس جمهوری ترکیه، حزب چپگرای جمهوری خواه خلق که مخالف اصلی حزب حاکم است، تشریک قدرت با حزب حاکم را منتفی دانست.

اگر حزب حاکم ترکیه نتواند تا روز یکشنبه با دیگر احزاب ائتلاف کند، دولت استعفا خواهد کرد و انتخابات زودرس در اواسط ماه نوامبر آینده برگزار خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اردوغان از موضع پدرو سانچز در قبال جنگ غزه تشکر کرد

تظاهرات هزاران نفر در استانبول در مخالفت با طرح اردوغان برای کشتن سگ‌های ولگرد

شکل‌گیری جهان تُرک با محوریت آنکارا؛ چرا منافع غرب در حمایت از همگرایی ترک‌ها در آسیای مرکزی است؟