پیروزی حزب حاکم در انتخابات پارلمانی سریلانکا

پیروزی حزب حاکم در انتخابات پارلمانی سریلانکا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انتخابات پارلمانی سریلانکا با پیروزی «حزب ملی متحد»، حزب حاکم این کشور، به رهبری ویکرماسینگه، نخست وزیر فعلی، همراه شد. به دنبال اعلام نتایج اولیه،

آگهی

انتخابات پارلمانی سریلانکا با پیروزی «حزب ملی متحد»، حزب حاکم این کشور، به رهبری ویکرماسینگه، نخست وزیر فعلی، همراه شد. به دنبال اعلام نتایج اولیه، حامیان این حزب راست میانه و ائتلاف اصلاح طلبان به جشن و پایکوبی در خیابان پرداختند. این ائتلاف انتخاباتی از حمایت بخشهای زیادی از اکثریت بودایی سریلانکا و همچنین اقلیتهای تامیل و مسلمان برخوردار بود.

بنا به نتایج اعلام شده، حزب حاکم و ائتلاف اصلاح طلبان توانسته اند ۱۰۶ کرسی از ۲۲۵ کرسی مجلس را به خود اختصاص دهند. این در حالی است که، اصلی ترین رقبای آنها، یعنی «حزب آزادی سریلانکا» و متحدانش، تنها موفق به کسب ۹۵ کرسی شده اند. به این ترتیب، ماهیندا راجاپاکشا، رئیس جمهور سابق و چهره اصلی «حزب آزادی»، از بازگشت به قدرت باز می ماند. راجاپاکشا پیش از این در انتخابات ریاست جمهوری سریلانکا هم شکست خورده بود.

به دنبال پیروزی حزب حاکم، انتظار می رود که دولت با قاطعیت بیشتری به اصلاحات گسترده اقدام کرده و گامهای مؤثرتری برای مبارزه با فساد سیاسی و اقتصادی بردارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازگشت نخست‌وزیر مخلوع و پایان بحران خونبار در سری‌لانکا

هشدار رئیس پارلمان سریلانکا؛ ممکن است «حمام خون» به راه افتد

تجارت میمون: سری‌لانکا ۱۰۰ هزار ماکاک به چین صادر می‌کند