نگرانی ساکنان تیانجین چین از آلودگی شیمیایی و سمی در این بندر

نگرانی ساکنان تیانجین چین از آلودگی شیمیایی و سمی در این بندر
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

چینی ها روز سه شنبه به قربانیان دو انفجار مهیبی که شش روز پیش در انبار نگهداری مواد شیمیایی سمی و خطرناک روی داد و شهر تیانجین را لرزاند، ادای احترام

آگهی

چینی ها روز سه شنبه به قربانیان دو انفجار مهیبی که شش روز پیش در انبار نگهداری مواد شیمیایی سمی و خطرناک روی داد و شهر تیانجین را لرزاند، ادای احترام کردند.

همزمان و در حالی که تحقیقات پیرامون این حادثه ادامه می یابد، نگرانی ساکنان تیانجین از آلودگی آب و هوای این بندر با مواد شیمیایی و سمی نیز افزایش می یابد.

یکی از ساکنان این بندر می گوید:«همه باید اقدامات احتیاطی را رعایت کنند. به عنوان مثال اگر بدنبال وسایل خود به خانه هایشان باز می گردند باید لباس و شلوار بلند به تن کنند، کفش با کفی سخت بپوشند و از ماسک استفاده کنند. این اقدامات ایمنی اولیه باید رعایت شود.»

دولت چین شمار جان باختگان را ۱۱۴ نفر اعلام کرده است. از سرنوشت ۷۰ نفر دیگر نیز که اغلب آتش نشانان هستند همچنان اطلاعی در دست نیست و ۷۰۰ نفر هم در بیمارستان بستری هستند.

نگرانی عمده ساکنان تیانجین همزمان با بارش باران از پراکنش سدیم سیانید است، ماده ای کشنده بشکل کریستال یا پودر که در صنایع شیمیایی و معدن و استخراج طلا و نقره کاربرد دارد.

بائو جینگلینگ، از مسئولان اداره محیط زیست تیانجین می گوید:«در مجموع از ۲۹ سایت آلوده به سیانید بازرسی می شود. در هشت سایت میزان سدیم سیانید بیش از میزان مجاز و در یک مورد نیز میزان آن ۲۸ بار بیش تر از استاندارد ایمنی است.»

دو انفجار مهیب و انفجارهای خفیف تر بعدی ۶ هزار نفر را مجبور به ترک خانه های خود کرده و ۱۷ هزار واحد خانه را تخریب کرده یا به آنها آسیب رسانده است.

گروهی از ساکنان تیانجین روز سه شنبه طی تجمعی خواستار جبران خسارات وارده به خانه های مسکونی خود شدند.

شدت انفجار اول در تیانجین برابر با سه تن و قدرت انفجار دوم برابر با انفجار ۲۱ تن تی ان تی برآورد شده است.

انفجارهای شدید پی در پی اکثر ساختمانها و بناها را تا شعاع دو کیلومتری نابود کرده و صدها خودرو را سوزانده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سرزمین پریان؛ یخ‌بندان زمستانی در شهر «جی‌لین» چین

انتقاد مقامات ارشد چین و روسیه از سیاست آمریکا؛ نقش مجمع شیانگشان در دیپلماسی نظامی چیست؟

مرگ ناگهانی مرد شماره ۲؛ لی‌ که‌چیانگ، رهبر اقتصادی چین که بود؟