Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ساکنان تیانجین نگران انتشار مواد سمی مهلک در آب و هوا هستند

ساکنان تیانجین نگران انتشار مواد سمی مهلک در آب و هوا هستند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آمار قربانیان انفجار مهیب روز چهارشنبه در یک انبار مواد شیمیایی در تیانجین در شرق چین به دست کم ۱۱۲ کشته و ۷۲۱ زخمی رسید. در این میان ۹۵ نفر هم

آگهی

آمار قربانیان انفجار مهیب روز چهارشنبه در یک انبار مواد شیمیایی در تیانجین در شرق چین به دست کم ۱۱۲ کشته و ۷۲۱ زخمی رسید. در این میان ۹۵ نفر هم ناپدید شده اند و نشانی از آنها نیست.

مقام های محلی از کشف بیش از یکصد تن سدیم سیناد در محل حادثه خبر داده اند. با این حال شی لوز، از مقام های مسئول در امور امنیتی منطقه اطمینان داده که خطری از جانب این مواد، زندگی ساکنان را تهدید نمی کند. او گفت: «همه چیز تحت کنترل است و سطح آلودگی در وضعیت عادی قرار دارد و این مواد هیچ تاثیری بر زندگی مردم نخواهد داشت.»

چهار روز پس از این حادثه، نیروهای امداد روز یکشنبه توانستند یک مرد را زنده از زیر آوار بیرون بکشند. حال وی وخیم گزارش شده است.

همزمان تعدادی از ساکنان محلی این شهر پانزده میلیون نفری که از این انفجار آسیب دیده اند با تجمع در برابر شهرداری این شهر خواستار پاسخگویی مقام های مسئول نسبت به این حادثه شدند. یکی از آنها گفت: «ما به هیچ وجه حال و روز خوبی نداریم و آلودگی زیست محیطی در این منطقه طی یکی دو سال آینده از بین نمی رود و خطری برای نسل های آینده خواهد بود.»

در حالی که ستونهایی از دود همچنان در محل حادثه مشاهده می شود، پاکسازی منطقه از مواد سمی در جریان است.

تاکنون دست کم ۲۱ مامور آتش نشانی جانشان را از دست داده و ۸۵ تن از آنها هم ناپدید شده اند و هنوز خبری از آنها در دست نیست. خانواده های مفقود شدگان هم با برپایی یک راهپیمایی جدید در مسیر شهرداری این شهر خواستار روشن شدن سرنوشت عزیزانشان شدند. یکی از آنها گفت: «از این حادثه چند روز می گذرد و من هنوز نمی دانم پسرم زنده است یا نه و دولت هم هیچ اطلاعاتی در این زمینه به ما نمی دهد.»

فعالان صلح سبز از مقام های مسئول خواسته اند تا با انجام تحقیقات جامع در زمینه وجود مواد شیمیایی خطرناک در آب و هوای منطقه، ساکنان محلی را در جریان نتایج آن قرار دهند. شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین هم در اظهاراتی از مقام های مسئول خواست تا با درس گرفتن از این حادثه مرگبار، ایمنی کارگاه های صنعتی را ارتقاء بخشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش آمار قربانیان انفجار تیانجین در چین، دست کم ۱۱۲ کشته و ۹۵ مفقود

واکنش مسکو به دیدار بلینکن از کی‌یف در آستانه سفر پوتین به چین: نشانه شکست‌های نظامی اوکراین است

رئیس جمهوری چین پس از پنج‌سال به فرانسه رفت، شی جین پینگ در فرانسه، مجارستان وصربستان به دنبال چیست؟