پلیسی که یک سیاه پوست غیر مسلح را در تگزاس کشته بود اخراج شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پلیسی که یک سیاه پوست غیر مسلح را در تگزاس کشته بود اخراج شد

پلیس محلی تگزاس اعلام کرد که پلیس سفید پوستی که روز جمعه یک دانشجوی سیاه پوست نوزده ساله غیر مسلح را کشته بود، اخراج شده است.

ویل جانسون، رییس پلیس تگزاس، با اعلام این خبر گفت: “من نگرانیهای شدیدی نسبت به توجیه استفاده از نیروی مرگبار در این حادثه دارم.اما روند تحقیقات جنایی خواهد توانست بهتر به این نگرانی پاسخ دهد. هیئت ژوری در مورد این که استفاده از زور در این حادثه می بایست تحت پیگرد جنایی قرار گیرد یا نه تصمیم گیری خواهد کرد.”

همزمان پلیس سنت لوییس در ایالت میزوری امریکا ، ویدئویی را منتشر کرده و گفته سیاهپوستی که در تظاهراتی که در اولین سالگرد کشته شدن مایکل براون، جوان سیاه پوست توسط پلیس، زخمی شده، مسلح بوده و به سمت پلیس شلیک کرده است.

اما یک شاهد عینی می گوید: “او با ما می دوید و بعد از این که صدای شلیک شنید شد اسلحه اش را بیرون آورد. خوب از یک طرف می توان گفت که او سلاحش را درآورده و به پلیس شلیک کرده اما از طرف دیگر هم می توان گفت که او سلاحش را برای حفاظت از خودش در برابر گلوله هایی که از هر طرف شلیک می شده، بیرون آورده است.”

بنابر گزارشها، این جوان سیاه پوست هجده ساله هم اکنون در وضعیت وخیمی به سر می برد و نگرانیها از بازگشت تنش به این منطقه افزایش یافته است.