پاپ فرانچسکو: کاتولیک های طلاق گرفته نباید از کلیسا طرد شوند

پاپ فرانچسکو: کاتولیک های طلاق گرفته نباید از کلیسا طرد شوند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رهبر کاتولیک های جهان روز چهارشنبه اعلام کرد کاتولیک هایی که طلاق گرفته و برای بار دوم ازدواج کرده اند نباید از کلیسا طرد شوند. بر اساس احکام کلیسای

آگهی

رهبر کاتولیک های جهان روز چهارشنبه اعلام کرد کاتولیک هایی که طلاق گرفته و برای بار دوم ازدواج کرده اند نباید از کلیسا طرد شوند.

بر اساس احکام کلیسای کاتولیک، پیروان این کلیسا که برای بار دوم ازدواج کرده اند نمی توانند برای مثال در مراسم عشاء ربانی شرکت کنند.

پاپ فرانچسکو گفت:«ما با آنهایی که ازدواجشان به شکست انجامیده و اجتناب ناپذیر بوده و اتحادی دیگر بسته اند چگونه می توانیم برخوردی مهربانانه داشته باشیم.»

وی در ادامه سخنانش افزود:«این افراد به هیچ وجه نباید طرد بشوند. با آنان نباید مثل طردشدگان رفتار نمود. آنها همچنان بخشی از کلیسا هستند.»

یک فرد کاتولیک نمی تواند برای بار دوم در کلیسا ازدواج کند. کلیسای کاتولیک تحت شرایط و هزینه ای خاص می تواند ازدواج اول را بی اعتبار کند و وضعیت تاهل فرد ازدواج کرده را نه طلاق گرفته که مجرد اعلام کند.

ظاهراً سخنان روز چهارشنبه پاپ در آمدی است بر همین موضوع تا در شورای آتی کلیسا که با شرکت اسقف ها و در مورد کانون خانواده تشکیل خواهد شد بدان عمیق تر بپردازد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واتیکان بر ممنوعیت فراماسون‌ شدن کاتولیک‌ها تاکید کرد

انتقاد پاپ از جایگزینی حیوانات خانگی به جای فرزندآوری در سایه رشد منفی جمعیت ایتالیا

حمله به نوه دیکتاتور سابق ایتالیا؛ السساندرا موسولینی: پیام‌های همبستگی زیادی دریافت کردم