Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رکورد تازه پناهجویان جان باخته در دریای مدیترانه

رکورد تازه پناهجویان جان باخته در دریای مدیترانه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با پنج تابوتی که روز دوشنبه به ساحل پالرمو ایتالیا منتقل شد، تعداد پناهجویانی که در مسیر رسیدن به سواحل اروپا از دریای مدیترانه، جان باخته اند به

آگهی

با پنج تابوتی که روز دوشنبه به ساحل پالرمو ایتالیا منتقل شد، تعداد پناهجویانی که در مسیر رسیدن به سواحل اروپا از دریای مدیترانه، جان باخته اند به ۲۰۰۰ نفر می رسد.

رکوردی غم انگیز در شش ماهه اول سال ۲۰۱۵ که بیشتر از آمار قربانیانی است که در کل سال ۲۰۱۴ جانشان را در مدیترانه از دست داده اند.

مسیر حرکت پناهجویان به جزیزه سیسیل ایتالیا، مرگبارترین مسیر مهاجرت از دریای مدیترانه به اروپا نام گرفته است.

سخنگوی سازمان بین المللی مهاجرت می گوید: «متاسفانه بسیاری از مهاجران در داخل قایق ها مرده اند، بویژه مهاجران جنوب صحرای آفریقا را به اجبار در بخش موتورخانه قایق ها جای داده اند، جایی که پنجره ای وجود ندارد و آنها بسادگی بخاطر دود ناشی از موتور قایق ها مرده اند. آنها را در قسمت زیرین قایق ها جای داده اند و متاسفانه در این قسمت قایق به آنها آب نداده اند و در نهایت آنها بخاطر تشنگی نیز جانشان را از دست داده اند.»

در یک مورد خانواده ای سوری که با پنج دختر خود آب های مدیترانه را پیموده است تنها با چهار دختر خود به ایتالیا رسید. قاچاقچیان انسان، انسولین دختر یازده ساله مبتلا به دیابت را در دریا انداختند که در نهایت منجر به مرگ او شد.

ماموریت نجات پناهجویان در دریای مدیترانه همچنان ادامه دارد. از ماه ژانویه تاکنون بیش از ۱۸۸ هزار پناهجو از مسیر دریای مدیترانه خود را به سواحل اروپا بویژه ایتالیا و یونان رسانده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

توقف پذیرش پناهجویان در یکی از کمپ های اصلی اتریش

موج گرما در اروپا؛ تصاویری از ایتالیا

نجات کوهنوردان لهستانی در آلپ