Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کاهش بودجه پنتاگون و تبعات آن بر روی یگان تفنگداران دریایی آمریکا

کاهش بودجه پنتاگون و تبعات آن بر روی یگان تفنگداران دریایی آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گزارش تفصیلی کاهش خودکار بودجه پنتاگون که در قانون کنترل بودجه سال۲۰۱۱ آمریکا گنجانده شده٬ نیروی های مسلح این کشور را با درد سرهای زیادی مواجه ساخته

آگهی

گزارش تفصیلی
کاهش خودکار بودجه پنتاگون که در قانون کنترل بودجه سال۲۰۱۱ آمریکا گنجانده شده٬ نیروی های مسلح این کشور را با درد سرهای زیادی مواجه ساخته است. اجرای این قانون کاهش ۵۰۰ ميليارد دلاری هزينه های دفاعی آمریکا را طی يک دوره زمانی ۱۰ ساله به دنبال دارد.

این کاهش بودجه و کاسته شدن از حجم نیروهای مسلح آمریکا در حالی صورت می گیرد که نامزدهای جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری خواهان افزایش شمار سربازان آمریکا در مناطق مناقشه آمیزی چون عراق و سوریه هستند.

یکی از تفنگداران می گوید: «عضویت در نیروی دریایی، نگرش و طرز فکری خاص می طلبد. باید بدانیم که ماموریت هرگز تمام نشده و همیشه در حال تکمیل شدن است.»

اندرو مک کورماک یکی از افسران این نیرو نیز از انگیزه های خود سخن می کند: «می دانستم آمدن به اینجا با چالشی فیزیکی، فکری و روحی همراه است. هیچ جای دیگر همه اینها را یکجا نخواهید داشت و در چنین موقعیتی قرار نمی گیرید. علاوه بر این، ما در حال حاضر با بهترین آمریکایی ها همکار هستیم.»

اما شکل و شمایل یگان تفنگداران دریایی آمریکا در پی اجرا کامل قانون کاهش خودکار بودجه پنتاگون چگونه خواهد بود؟ تعداد تفنگداران دریایی ارتش آمریکا اینک از دویست و دو هزار نیروی فعال در سال ۲۰۱۲ به یکصد و هشتاد و چهار هزار نفر کاهش پیدا کرده و تا دو سال آینده دو هزار نفر دیگر از تعداد آنها کاسته خواهد شد.

این درحالی است که تعداد متقاضیان پیوستن به جمع تفنگداران دریایی ارتش آمریکا و آموزش برای شرکت در نبردها همچنان بالا است.

لواندا روئیز سرگروهبان یکی از پایگاه های آموزشی نیروی دریایی ارتش آمریکا معتقد است: «هیچوقت اینگونه نیست که گفته شود آموزش اکنون آغاز می شود اینجا همیشه در حال آموزش هستیم. بنابر این به همه فرماندهانی که با من به نبردهای خارجی اعزام می شوند اعتقاد دارم و می دانم کلیه آموزش هایی که به من داده اند را به خوبی می توانم در ماموریت های خارجی بکار گیرم و سالم برگردم.» تضعیف بازدهی و عملکرد تفنگداران در مواجهه با بحران های آینده از جمله نگرانی برخی مقامات آمریکایی نسبت به تبعات کاهش بودجه نظامی است.

در گزارش استفان گروبه خبرنگار یورونیوز آمده است: «با توجه به افزایش تهدیدها در جهان، نیروی دریایی آمریکا همچنان به عنوان یکی از بخش های محوری ارتش آمریکا مطرح است. افسران و سربازان این نیرو برای موفقیت در ماموریت ها همواره در حال آموزش دیدن هستند، گرچه مجبورند در میان بدترین گزینه ها دست به انتخاب بزنند. شاید به همین دلیل است که در میان اغلب مردم آمریکا از احترام خاصی برخوردارند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اولین نبرد هوایی بین یک جنگنده تحت کنترل هوش مصنوعی و انسان انجام شد

شهادت نادر فرماندهان ارشد آمریکایی؛ دولت بایدن مسئول «آشفتگی مرگبار» تخلیه نظامی افغانستان است

یک تحلیلگر اطلاعاتی ارتش آمریکا به فروش اسرار نظامی در ازای دریافت ۴۲ هزار دلار متهم شد